google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 20.08.2019
  1 USD
  3.9408
  0.0209
  1 EUR
  4.3656
  0.0137
  1 CHF
  4.0227
  0.0156
  1 GBP
  4.7654
  0.0123
  1 RUB
  0.0591
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Elektryczny grzejnik konwekcyjny, promieniujący, a radiacyjny

  Najtańszym sposobem przekazywania ciepła przez grzejniki elektryczne jest konwekcja, która opiera się na cyrkulacji powietrza, promieniowanie to metoda pośrednia, zarówno kosztowo, jak i jeśli chodzi o komfort użytkowania. Grzejniki radiacyjne natomiast są najdroższe, ale za to komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywany do tego, jaki dają standardowe grzejniki z wodnego systemu C.O.

  Konwektor F18

  Czym różnią się te 3 sposoby przekazywania powietrza, jakie mają wady i zalety, a w końcu ile kosztują ? Konwektory wykorzystują efekt unoszenia się ciepłego powietrza ogrzanego przez element grzewczy, które wydostając się z urządzenia powoduje przemieszczanie się mas powietrza znajdującego się w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Zjawisko to, zwane cyrkulacją, umożliwia szybkie ogrzanie pomieszczenia. Niestety zjawisko cyrkulacji dotyczy też kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu w pomieszczeniu oraz ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia (ważne szczególnie dla alergików i astmatyków). Z kolei największą zaletą konwektorów jest to, iż są najtańsze. Atlantic Polska sp. z o. o. posiada w ofercie trzy modele elektrycznych grzejników konwekcyjnych tj. F17 z termostatem mechanicznym, F117 i F18 (dwa ostatnie posiadają termostat elektroniczny). Ich ceny zaczynają się od ok. 300 zł brutto.

  Promiennik Solius

  Promieniowanie to drugi ze sposobów przekazywania ciepła przez grzejniki elektryczne. W przeciwieństwie do konwektorów, promienniki zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii, zdecydowanie zwiększając nasze poczucie komfortu. Grzejniki promieniujące wykorzystują w swej pracy efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, swym charakterem zbliżonych do promieniowania słonecznego lub ciepła wytwarzanego przez kominek. Promieniowanie to rozprzestrzenia się w linii prostej, pozwalając na przejmowanie wytworzonego ciepła przez nas samych oraz przedmioty z naszego otoczenia, zapewniając również niewielką różnicę temperatur między podłogą a sufitem. Ich kolejną przewagą nad konwektorami jest to, że lepiej nagrzeją wysokie pomieszczenia. Mimo, że promienniki są droższe lub dużo droższe od konwektorów, Atlantic Polska posiada w swojej ofercie jeden model grzejnika promieniującego Solius, który kosztuje tyle, ile konwektory, bo 1 000 W można kupić już od 530 zł brutto !

  Radiacja to najmłodsza, najnowocześniejsza, ale i najdroższa technologia. Radiatory w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego oraz naturalnej konwekcji. Grzejniki te emitują łagodne i otaczające ciepło w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Wykonane ze specjalnych materiałów, wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu. Komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywalny z komfortem, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania. Galapagos i Alipsis to dwa modele grzejników radiacyjnych z oferty Atlantic Polska. Obydwa mają m.in. system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu (patent Atlantic), Galapagos można kupić od ok. 1 600 zł brutto, natomiast Alipsis to najdroższy grzejnik z oferty firmy, kosztuje od ok. 4 400 zł brutto.

  Radiator AlipsisSchemat 3 sposobów ogrzewania

   

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.