google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 21.03.2019
  1 USD
  3.7581
  -0.0186
  1 EUR
  4.2870
  0.0006
  1 CHF
  3.7849
  0.0068
  1 GBP
  4.9503
  -0.0452
  1 RUB
  0.0590
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Radiator z czujnikami ruchu i światła

  Grzejnik radiacyjny Alipsis wyposażony jest w czujniki ruchu i światła, które obniżają temperaturę w pomieszczeniu, jeśli nie wykryją ruchu lub będzie noc i podwyższają w ciągu dnia, jeśli w salonie czy sypialni będą domownicy. Funkcja Wietrzenie również czasowo obniża temperaturę, jeśli wykryje otwarte okno.

  Producent grzejników Atlantic Polska wyposażył urządzenie w system Sweet Control, czyli połączenie dwóch sensorów - ruchu i światła, które pozwalają na wykrywanie w pokoju osób i zwierząt. Następnie system razem z termostatem cyfrowym samoczynnie steruje dwoma elementami grzewczymi wykonanymi z żeliwa i dostosowuje temperaturę otoczenia do potrzeb domowników.

  W trybie Eko radiator obniża temperaturę pomieszczenia o 1 do 4 stopni Celsjusza w stosunku do temperatury zadanej. W trybie Komfort szybko podnosi temperaturę do wartości zadanej i utrzymuje ją do momentu opuszczenia pomieszczenia przez użytkownika lub do zmiany trybu pracy przez programator. W przypadku trybu Antyzamarzanie grzejnik utrzymuje temperaturę na poziomie 7 stopni C. Alipsis ma jeszcze funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system wykrywania otwartych okien, który także czasowo obniża temperaturę w pomieszczeniu – grzejnik przechodzi wówczas do trybu oszczędnego.

  Sweet Control w Alipsis podąża za rytmem życia rodziny, sprzyjając oszczędnościom energii. I tak dzięki zastosowaniu tego systemu zużywa 25% energii mniej w stosunku do grzejnika radiacyjnego bez takiego systemu i aż 45% w porównaniu do konwektora mechanicznego.

  Obudowa grzejnika składa się z płyty czołowej ze szkła hartowanego, pokrytej cienkowarstwową folią grzewczą, dzięki czemu grzejnik firmy Atlantic ma gładką i lśniącą powierzchnię. Biały kolor pozwala stworzyć kolorystyczne kontrasty na przykład na ścianie pomalowanej w bardzo ciemnych barwach lub w intensywnych, żywych kolorach, na przykład na żółto lub niebiesko. W przypadku instalacji urządzenia w salonie, polecamy meble wypoczynkowe o kolorowej lub wzorzystej tapicerce.

  Jeśli natomiast ktoś chciałby grzejnik ukryć może go zainstalować we wnętrzu industrialnym, w chłodnych odcieniach bieli i szarości, ze stalowymi i aluminiowymi elementami mebli, szklanymi półkami i blatami stołów. Wówczas posadzki powinny być wylane betonem lub wyłożone gresem. Cena brutto urządzenia wynosi 4 434 zł (1 000 W), 5 068 zł (1 500 W) lub 5 701 zł (2 000 W).

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.