google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Oszczędności w przyjaznej atmosferze

  Wytwarzanie ciepłej wody, zarówno w budynkach publicznych, jak i mieszkalnych jest coraz droższe. Idealnym wyjściem z nieekonomicznej sytuacji może stać się zainwestowanie w podgrzewacz wody z pompą ciepła z gamy NUOS. To bardzo pewny i niedrogi sposób na znaczne oszczędności w każdym budżecie.

  Urządzenia NUOS wykorzystują darmową energię zawartą w powietrzu do produkcji ciepłej wody. W klasycznych podgrzewaczach grzałka włączana jest zawsze, gdy wymagana jest ciepła woda. W pompach z serii NUOS prąd pobierany jest jedynie w momencie gdy w otoczeniu pompy panuje niska temperatura, natomiast w codziennej pracy energia elektryczna potrzebna jest jedynie do zasilenia wentylatora i sprężarki. Średni COP podgrzewaczy NUOS wynosi 3, dlatego efektywność tych urządzeń pozwala z 1kW „włożonej” energii elektrycznej otrzymać aż 3kW energii cieplnej. Stosunek ten gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacyjne podczas produkcji ciepłej wody użytkowej i w efekcie zapewni oszczędności sięgające nawet 75%! Wydatki poniesione na zakup podgrzewacza wody z pompą ciepła marki Ariston mogą się zwrócić już po 4 latach użytkowania.

  Znaczące oszczędności energetyczne (do 75%) związane z zasadą działania pompy ciepła, wpływają na możliwość szybkiej amortyzacji inwestycji, nawet w ciągu 4 lat.

  Absolutną nowością w ofercie marki Ariston jest NUOS PRIMO. Ten podgrzewacz wody z pompą ciepła powietrze – woda dostępny jest w zintegrowanej wersji wiszącej o pojemności 80 oraz 100 litrów. COP urządzenia wynosi 3 (zgodnie z EN 255-3), zaś jego działanie w trybie pompy ciepła odbywa się w przedziale temperatur od 10°C do 40°C. Model ten wyposażony został w funkcję GREEN, która pozwala ogrzać wodę do 55°C, jednocześnie zapewniając bardzo niskie zużycie energii elektrycznej (jedynie 250W).

  Podgrzewacz wody z pompą ciepła NUOS PRIMO, w trybie pracy GREEN, zapewnia komfort ciepłej wody użytkowej, już przy zużyciu energii elektrycznej na poziomie 250W

  Podczas pracy w opcji FAST/BOOST pompa ciepła i grzałka elektryczna pracują w tym samym czasie. Tryb ten może być wybrany manualnie, gdy zaistnieje nagła potrzeba użycia ciepłej wody. Maksymalna temperatura możliwa do osiągnięcia wynosi wówczas 65°C. Można więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że NUOS PRIMO wytycza nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, maksymalizując jednocześnie komfort i oszczędność energii elektrycznej.

  Źródło:
  Ariston Thermo Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Ariston Thermo Polska Sp. z o.o.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.