google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • KAIROS - energia słoneczna w każdym domu

  „Tyle słońca w całym mieście” - tak śpiewała przed laty Anna Jantar o szczęśliwie zakochanych. Dzisiaj słowa piosenki idealnie nadają się do promocji zdrowego, ekologicznego, a przede wszystkim taniego źródła energii, jakim jest słońce. Przy zastosowaniu odpowiednich instalacji możemy cieszyć się ciepłą wodą dostępną przez cały rok. Niezawodne w tej sytuacji będę urządzenia z gamy Kairos.

  Słońce to bezpłatne, ogólnodostępne, a co najważniejsze - niewyczerpalne źródło energii. Jego ogromny potencjał z powodzeniem wykorzystany zostaje w systemach solarnych włoskiej marki Ariston, dostępnych w gamie urządzeń KAIROS. Najważniejszym urządzeniem systemu solarnego jest kolektor. Wykorzystuje on promieniowanie słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych i letniskowych, a także w budynkach gospodarczych i obiektach publicznych. Kolektor słoneczny, zwany popularnie solarem, przekształca w ciepło promieniowanie rozproszone (odbijane głównie przez cząstki pyłów i gazów) oraz bezpośrednie (docierające w linii prostej do ziemi).

  Całkowite promieniowanie, docierające do Polski, to około 1.000 kWh/m2 w przeciągu jednego roku. Jest to natężenie w zupełności wystarczające do efektywnego i ekonomicznego wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

  W ofercie marki Ariston występują trzy typy nowoczesnych kolektorów słonecznych: KAIROS CF 2.0, KAIROS XP 2.5 oraz KAIROS VT 15 lub VT 20. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat Solar Keymark, dzięki któremu można otrzymać 45% dopłatę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obejmującą koszty zakupu oraz montażu kolektorów.

  KAIROS CF 2.0

  Wysokosprawny kolektor słoneczny do instalacji z obiegiem wymuszonym KAIROS CF 2.0 to najpopularniejsze rozwiązanie wśród produktów solarnych marki Ariston. Jest to kolektor wybierany do instalacji domowych.

  KAIROS XP 2.5

  Najnowszym urządzeniem w ofercie solarów jest KAIROS XP 2.5 – wysokowydajny, płaski kolektor słoneczny do instalacji o wymuszonym obiegu. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach: do montażu pionowego oraz do montażu poziomego. Kolektor ten jest najczęściej wybierany do zastosowań przemysłowych i większych instalacji.

  KAIROS VT 15 lub VT 20

  Próżniowy kolektor słoneczny do instalacji z obiegiem wymuszonym o dużych przepływach. Dzięki wysokiej sprawności znakomicie sprawdza się nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.

  Zasobnik KAIROS MACC

  Instalacja, która będzie wykorzystywała energię słoneczną do celów użytkowych, powinna być wyposażona w nowoczesny podgrzewacz akumulacyjny. Jego rolą będzie przekształcanie potencjału wydajności wykorzystywanych paneli. Z tego powodu jest to bardzo istotny element składowy całego systemu solarnego. Seria wysokowydajnych bojlerów akumulacyjnych KAIROS MACC do ciepłej wody użytkowej została stworzona specjalnie w celu połączenia jej z polami kolektorów solarnych o powierzchni do 5 m².

  Zastosowanie wybranych komponentów, wstępnie wyregulowanych i zwymiarowanych w dostosowaniu do całego systemu, zapewnia maksymalny komfort pod względem c.w.u. oraz maksymalną wydajność energetyczną. Dostarczony na wyposażeniu zespół hydrauliczny jest już zamontowany na bojlerze i obejmuje: manometr, pompę obiegu solarnego, zbiornik wyrównawczy (16 l), odgazowywacz, zawór bezpieczeństwa, mieszalnik termostatyczny z silnikiem i zespół zabezpieczający.

  Źródło:
  Ariston Thermo Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Ariston Thermo Polska Sp. z o.o.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.