google

    ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

    Kursy walut 23.02.2018
    1 USD
    3.3911
    -0.0098
    1 EUR
    4.1738
    -0.0073
    1 CHF
    3.6302
    0.005
    1 GBP
    4.7365
    0.0132
    1 RUB
    0.0601
    0.0002
    Newsletter
    Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
    Podaj imię i nazwisko:
    Twój adres email:
     
    Zobacz na mapie
    Chcę dodać:
    W zasięgu km

    • Węgiel kamienny czy brunatny, a może płomienny?

    Logo Tani OpałOkazuje się, że ogrzewanie wnętrz domów i mieszkań różnymi gatunkami paliw stałych nie traci na popularności. Nic w tym dziwnego, bowiem dostosowanie gatunku i typu węgla do aktualnej pory roku niesie ze sobą możliwości obniżenia kosztów grzewczych. A więc zimą kamienny, czy brunatny? A może jednak tani węgiel płomienny?

    Ogrzewanie paliwami stałymi, to nadal najtańsza z metod zapewnienia domownikom ciepła. Zatem nie dziwi fakt, że w kwestiach dostarczanego opału do wysokosprawnych kotłów wyposażonych w nowoczesne systemy automatyki staramy się być elastyczni. Dopasowanie do aktualnych warunków atmosferycznych odpowiedniego gatunku węgla sprawi, że znacząco obniżymy budżet przeznaczony wyłącznie na ogrzewanie.

    Ekogroszek Pro marki Tani Opał
    Fot. Tani Opał Sp. z o.o.

    Certyfikowany Tani Opał – węgiel kamienny

    Kotły na paliwa stałe w celach grzewczych wykorzystywane są w ponad połowie polskich gospodarstw domowych. W większości z nich spalany jest węgiel kamienny. Skąd, to zaufanie to tego gatunku węgla? Wynika ono z dość wysokich parametrów grzewczych, popularnie nazywanych kaloriami oraz dość atrakcyjnej ceny. Pamiętajmy jednak, że na rynku dostępnych jest kilka odmian węgla kamiennego różniących się miedzy sobą zawartością siarki, czy popiołu. Mamy do wyboru: miał węglowy, koks oraz ekogroszek. Wysokoenergetyczny węgiel kamienny najchętniej stosowany jest do ogrzewania pomieszczeń zimą, wówczas gdy temperatura spada wyraźnie poniżej zera. Wynika, to głównie z jego wysokiej wartości opałowej i wydzielanego ciepła podczas spalania. Gatunek ten odznacza się wysoką zawartością węgla od 70-90 %, co decyduje o jego wysokiej energetyczności, ma również zdecydowany wpływ na jego cenę. Nie zapominamy jednak, że tylko wybór węgla renomowanego producenta i dystrybutora, mogącego pochwalić się certyfikatem jakości zagwarantuje nam wysoką temperaturę spalania.

     
    Ekogroszek Niedźwiedź marki Tani Opał
    Fot. Tani Opał Sp. z o.o.
    Węgiel brunatny marki Tani Opał

    Ciepło w niskiej cenie - węgiel płomienny

    Ciekawą propozycją zarówno pod względem energetyczności, jak i ceny jest węgiel płomienny, zwany również młodym węglem, będącym wariantem węgla kamiennego. Szczególnie polecany jest do zastosowania w okresach przejściowych, czyli pomiędzy porami roku oraz wówczas, gdy temperatura powietrza waha się w okolicach kilku stopni powyżej zera. Zastosowanie tego materiału opałowego, ogólnie bycie dość elastycznym w kwestiach doboru węgla do panujących warunków atmosferycznych zdecydowanie wpłynie na koszty całosezonowego budżetu przeznaczonego na ogrzewanie. Zaopatrzenie się w kilka rodzajów węgla workowanego, odznaczających się inną wartością opałową pozwoli szybko reagować na stale zmieniającą się pogodę, z pewnością zapewni domownikom ciepło, a budżetowi   pozwoli wygenerować oszczędności.

    Węgiel brunatny – ekonomiczne ciepło

    Kolejnym również ekonomicznym źródłem ciepła jest węgiel brunatny. Nie wolno jednak zapominać, że jego niska cena wiąże się także z niższą wartością opałową. W zależności od  jakości węgla, jego pochodzenia może się on odznaczać wartością od 25 do 70% ener­gii, jaką dostar­cza węgiel kamienny. Jest kru­chy i  zna­ko­mi­cie chło­nie wodę, dlatego jego zakupu warto dokonywać latem, gdy jest maksymalnie wysuszony. Stosowanie zamiennie w cieplejszych okresach roku, również podczas ciepłych zim i jesieni tańszych materiałów opałowych nie nadwyręż domowych budżetów, nam samym z kolei dostarczy optymalną temperaturę we wnętrzach mieszkalnych.

    Cena produktu:

    • Ekogroszek – 599,00 zł brutto/ tona transport GRATIS
    • Węgiel brunatny – 529,00 zł brutto/ tona transport GRATIS
    • Koks – 1259,00 zł brutto/ tona transport GRATIS
    Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
    wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.