google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wykorzystaj słońce

  Energia słoneczna jako źródło ogrzewania domu zdobywa coraz więcej zwolenników. Rosnące koszty energii elektrycznej sprawiają, że instalacjami solarnymi interesują się już nie tylko ekolodzy, ale również osoby, które w alternatywnych rozwiązaniach szukają sposobu na obniżenie rachunków. O zaletach tego typu systemów oraz o tym, jak ważna jest ich prawidłowa izolacja opowiada Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej

  Rynku z firmy Armacell.

  Słońce, to bezapelacyjnie jeden z najważniejszych czynników warunkujących istnienie życia na ziemi. Nie tylko ogrzewa i oświetla, ale również jest konieczne dla rozwoju roślin. Ostatnio jednak coraz częściej widzimy w nim dodatkowe źródło niedrogiej energii, która może być wykorzystana do zapewnienia nam komfortu we własnym domu.

  Wybieramy instalacje solarną

  Armaflex DuoSolar, ArmacellZanim dokonamy zakupu instalacji solarnej, warto zapoznać się ze szczegółami takiego systemu. Jednym z najważniejszych jego elementów jest niewątpliwie kolektor. To on bowiem odpowiada za zamianę promieni słonecznych w ciepło, które jest wykorzystywane do ogrzewania - im większy, sprawniejszy i bardziej zaawansowany model, tym więcej energii możemy uzyskać w tym samym czasie.

  Dlatego też zanim dokonamy zakupu, powinniśmy poświęcić trochę czasu na analizę dostępnych na rynku rozwiązań, co pozwoli nam idealnie dobrać kolektor do naszych potrzeb.

  Drugim bardzo istotnym elementem całej instalacji solarnej jest bojler, w którym następuje ogrzanie wody, którą później będziemy mogli wykorzystać. Wydawać by się mogło, że im większy zbiornik tym lepiej. W praktyce wygląda to jednak inaczej. Oczywiście pojemniejszy zbiornik zmieści większą ilość wody, jednak należy pamiętać, że wybór zbyt dużego zbiornika może sprawić, że kolektor nie zdąży zapewnić wystarczającej ilości energii, by temperatura wody osiągnęła oczekiwany poziom. Dlatego wybór bojlera powinien być dopasowany do wybranego wcześniej kolektora.

  Gwarancja sprawności na lata

  Kolektor oraz bojler stanowią trzon całej instalacji solarnej, jednak nie można zapominać o jeszcze jednym, bardzo ważnym elemencie, a mianowicie o rurach, a w szczególności o ich odpowiedniej izolacji. To ona bowiem determinuje, jak duże straty energii wystąpią w trakcie transportu czynnika z kolektora do bojlera. Prawidłowo dobrana otulina pozwala zminimalizować proces oziębiania, a tym samym zapewnia nam optymalne działanie całego systemu. „Wybór odpowiedniej otuliny dla rur systemu solarnego jest obok wyboru kolektora i bojlera najważniejszym przed jakim staniemy i w żadnym wypadku nie powinien być bagatelizowany. Prawidłowe zaizolowanie tej części systemu jest bowiem sprawą kluczową dla działania całego systemu. Co więcej, zminimalizowanie strat energii podczas przesyłu, a co za tym idzie podniesienie sprawności instalacji, pozwoli nam obniżyć koszty związane z zakupem kolektora. Im lepiej bowiem będziemy wykorzystywać energię, tym mniejszy (a co za tym idzie tańszy) kolektor będziemy musieli kupić. Dlatego też wybierając otulinę, w żadnym wypadku nie powinniśmy się opierać o rozwiązania niskiej jakości.” – mówi Maria Witkowska z firmy Armacell.

  Źródło:
  Armacell Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Armacell Poland Sp. z o.o.

  Producent izolacji technicznych, przeznaczonych do izolowania rur, zbiorników i kanałów powietrznych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.