google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 18.04.2019
  1 USD
  3.8002
  0.0224
  1 EUR
  4.2790
  0.004
  1 CHF
  3.7586
  0.0091
  1 GBP
  4.9483
  0.0218
  1 RUB
  0.0593
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Korzyści z dobrej rekuperacji

  Korzyści z dobrej rekuperacjiSystem wentylacji jest obowiązkowy dla wszystkich domów jednorodzinnych. W nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie w zastosowaniu są systemy wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Jakie korzyści można z nich osiągnąć?

  Jak działa rekuperacja?

  Dobra rekuperacja, zainstalowana przez profesjonalną firmę, która przed wykonaniem montażu zrobiła projekt systemu zakładający najlepszy bilans energetyczny, będzie zapewniała na bieżąco świeże powietrze domownikom, przy jednoczesnym utrzymywaniu optymalnego komfortu klimatycznego. Rekuperator jest urządzeniem, które pełni bardzo ważną rolę w systemie wentylacji. Nawiewa świeże powietrze z zewnątrz i ogrzewa je lub schładza powietrzem wywiewanym z domu. W ten sposób nie dochodzi do strat energii cieplnej, wytworzonej przez ogrzewanie domowe.

  Rekuperacja sprzyja więc wypracowaniu ogromnych, nawet 50-procentowych oszczędności na ogrzewaniu w okresie zimowym. Dzięki niej domownicy mogą cieszyć się wysoką jakością higieniczną powietrza w pomieszczeniach przez cały rok.

  Wpływ rekuperacji na samopoczucie domowników

  Inwestycja w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją pociąga za sobą nieco wyższe koszty niż tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Niemniej, warto je ponieść z uwagi na późniejsze niższe koszty ogrzewania i oszczędności energetyczne. Rekuperator wymaga minimalnych nakładów energii dla prawidłowego działania.

  Nie można też nie doceniać faktu, że rekuperator stale dostarcza świeże, filtrowane powietrze do wszystkich pomieszczeń w domu. Jest ono nasycone tlenem, pachnące i pozbawione zanieczyszczeń. Dodatkowo, rekuperacja pozwala na zachowanie właściwego poziomu wilgotności powietrza. Likwiduje ryzyko pojawienia się na ścianach i suficie lub na meblach ognisk pleśni i grzybów.

  W takich warunkach domownicy czują się znacznie lepiej. Poprawia się ich samopoczucie, znikają bóle głowy i bezsenność. System wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest szczególnie polecany w domach, w których mieszkają alergicy i astmatycy. Świeże powietrze bez konieczności ciągłego wietrzenia pomieszczeń mieszkalnych i obniżania temperatury we wnętrzach domu jest czynnikiem, który powinien przekonać nas do takiej instalacji.

  Najlepiej montaż systemu rekuperacji zlecić wyspecjalizowanej firmie, która posiada doświadczenie w tej branży. Będzie ona wiedziała, jak zamontować instalację wentylacyjną, rozprowadzić kanały i zaizolować je. Wykona punkty nawiewne i wywiewne w ścianach budynku oraz doradzi wybór rekuperatora o zróżnicowanym stopniu odzysku ciepła - do 95 proc. w najwyższych, najbardziej zaawansowanych modelach.

  Tagi:

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.