google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 24.05.2018
  1 USD
  3.6590
  -0.0103
  1 EUR
  4.2953
  -0.0084
  1 CHF
  3.6890
  -0.0117
  1 GBP
  4.9056
  0.0022
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zamarzające rury? Nigdy więcej – zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell

  Zima oraz nierozłącznie związane z nią mrozy mogą stanowić poważny problem dla domowej instalacji wodnej. Dotyczy to także nieogrzewanych domków letniskowych bądź altanek, które stoją puste przez zimne miesiące. Na szczęście zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwoli nam pożegnać się z tym problemem na zawsze.

  Zamarzająca w rurach woda to kwestia, z którą szczególnie borykają się właściciele nieużywanych zimą domków letniskowych czy altanek. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest kłopotliwe spuszczanie wody z instalacji, aby nie zamarzała we wnętrzu rur. Jednak co w przypadku, gdy mrozy nadejdą niespodziewanie lub gdy po prostu zapomnimy „opróżnić” rury przed zimą? Niestety, zamarzająca woda zwiększa swoją objętość, co w przypadku zamkniętego systemu może powodować jego rozszczelnienie lub wręcz popękanie narażając nas na wysokie koszty związane z uciążliwą naprawą. By pomóc nam uniknąć tego typu niespodzianek doskonałym rozwiązaniem będzie zestaw kabli przeciwoblodzeniowych firmy Armacell.

  Rury bez lodu

  Zestaw przeciwoblodzeniowy - kable grzewcze Fot Armacell
  Zestaw przeciwoblodzeniowy - kable grzewcze
  Fot. Armacell

  Zestaw przeciwoblodzeniowy został stworzony z myślą o zabezpieczeniu rur z wodą przed jej zamarzaniem. Składa się on z kabla grzewczego, włącznika wyposażonego w czujnik temperatury oraz przewodu zasilającego. Dzięki bardzo wysokiej elastyczności można go bezproblemowo zainstalować nie tylko na rurach, ale również na wszystkich innych elementach takich jak kolanka, kryzy czy zawory, co daje nam pewność, że nasza instalacja jest zabezpieczona na całej swojej długości. Na jednym z końców kabla znajduje się moduł sterujący pracą, wyposażony w bimetaliczny włącznik z czujnikiem temperatury, dzięki któremu nie musimy samodzielnie uruchamiać i kontrolować zestawu.   Gdy temperatura osiągnie 14°C system zostanie automatycznie wyłączony, co zapobiegnie zbędnemu pobieraniu energii elektrycznej. Rozwiązanie takie nie tylko zwiększa komfort użytkowania, ale również znacznie obniża koszty eksploatacji. Zestaw pracuje tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne, zdejmując z nas konieczność pamiętania o jego włączeniu czy wyłączeniu. Co więcej, system przeciwoblodzeniowy firmy Armacell charakteryzuje się bardzo niskim poziomem poboru prądu wynoszącym jedynie 17 W/mb. Dodatkowo, całość wyposażona jest w przewód ze standardową wtyczkę zasilającą, która pozwala na łatwe i bezproblemowe podłączenie całości do sieci energetycznej. 

  Aby zapewnić odpowiednią elastyczność rozwiązania, w ofercie firmy Armacell można znaleźć kable o długości od 2 do aż 49 m, co pozwoli nam zabezpieczyć nawet bardzo rozległe instalacje, a bardzo niski profil (wynoszący zaledwie 6,5 mm) umożliwia na umieszczenie kabla pod warstwą izolacji termicznej, co jest niezbędne dla zapewnienia skuteczności całego systemu.

  Źródło:
  Armacell Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Armacell Poland Sp. z o.o.

  Producent izolacji technicznych, przeznaczonych do izolowania rur, zbiorników i kanałów powietrznych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.