google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pewny uchwyt - system mocowań Armafix AF firmy Armacell

  logo ArmacellProjektując instalację cieplną lub chłodniczą, bardzo często skupiamy się tylko na doborze izolacji, zapominając o tym, że bardzo istotny jest również sposób zamocowania rur do ściany. To błąd, ponieważ zaniedbanie tej kwestii może powodować powstawanie mostków cieplnych, które będą negatywnie wpływać na działanie systemu. By wyeliminować ten problem, firma Armacell wprowadziła na rynek system mocowań Armafix AF.

  System mocowań Armafix AF Fot. Armacell
  System mocowań Armafix AF
  Fot. Armacell

  Miejsca mocowania rur instalacji chłodniczej bądź grzewczej są z jednymi z najbardziej newralgicznych punktów całego systemu. Popełnione w tych miejscach błędy mogą bowiem owocować powstawaniem niekorzystnego zjawiska, tzw. mostków termicznych. Jest to związane z transferem energii cieplnej wzdłuż uchwytu mocującego dotykającego powierzchni rury. W przypadku instalacji grzewczej powoduje ono oziębianie medium, a tym samym obniża jej wydajność, narażając nas na konkretne straty finansowe. Dodatkowo, złe mocowanie rur z zimną wodą lub instalacji chłodniczej może zaowocować skraplaniem się pary wodnej na uchwycie, przez co mogą wystąpić zacieki, a z czasem nawet grzyby czy pleśń. System profesjonalnych mocowań Armafix AF firmy Armacell pozwoli nam na pewne zamocowanie rur, przy jednoczesnym wyeliminowaniu mostków cieplnych na całej długości.

  Rura w mocnym uścisku

  Armafix AF firmy Armacell jest systemem, który powstał z myślą o prawidłowym zamocowaniu rur. Za izolację termiczną odpowiada materiał AF/Armaflex, który nie tylko zapobiega ucieczce energii, ale również dzięki zamkniętokomórkowej strukturze tworzy bardzo skuteczną barierę dyfuzyjną. Pozwala to zapobiec skraplaniu się wody i zawilgoceniu izolacji. W materiale izolacyjnym umieszczono dwie kostki wykonane z materiału PET o gęstości 100 kg/m3 co eliminuje możliwość ściśnięcia otuliny. Taka konstrukcja uchwytu gwarantuje, że grubość izolacji w każdym miejscu jest taka sama, a co za tym idzie w każdym punkcie zapewnia ona optymalną ochronę. Całość zamknięta jest w aluminiowym płaszczu, który pozwala na wygodne i pewne zamocowanie obejmy, która podtrzyma naszą rurę. W programie Armafix AF znajdują się też, stalowe obejmy mocujące uchwyt. Obejmy wyposażone są w nakrętkę montażową.

  System mocowań Armafix AF - prawidłowe mocowanie Fot. Armacell
  System mocowań Armafix AF - prawidłowe mocowanie
  Fot. Armacell

  System mocowań Armacell Armafix AF to również bezproblemowa instalacja. Zastosowanie warstwy samoprzylepnej sprawia, że montaż uchwytu jest szybki i prosty – wystarczy zdjąć pasek zabezpieczający klej, zamknąć mocowanie na powierzchni rury i zamocować obejmę. Znacznie skraca to czas potrzebny na wykonanie prac instalacyjnych, co przekłada się na niższe koszty. Oczywiście, firma Armacell w swojej ofercie posiada uchwyty Armafix AF o różnych średnicach oraz różnej grubości izolacji, dzięki czemu możemy łatwo dopasować je do naszych wymagań, zapewniając naszemu systemowi najlepszą ochronę na całej długości.

  Odpowiednie zabezpieczone miejsca mocowania instalacji jest sprawą niezwykle istotną. Występowanie mostków termicznych, czyli miejsc swobodnej wymiany energii pomiędzy rurą, a ścianą, może bowiem prowadzić nie tylko do obniżenia wydajności systemu, ale również do powstawania zawilgoceń czy zacieków. Wszystko to powoduje straty finansowe, których możemy uniknąć stosując system mocowań Armafix AF firmy Armacell. Rozwiązanie to pozwoli nam odpowiednio zabezpieczyć instalację na całej długości, co da nam pewność, że pracuje ona w najbardziej optymalnych i korzystnych warunkach.

  Źródło:
  Armacell Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Armacell Poland Sp. z o.o.

  Producent izolacji technicznych, przeznaczonych do izolowania rur, zbiorników i kanałów powietrznych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.