google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 24.05.2018
  1 USD
  3.6590
  -0.0103
  1 EUR
  4.2953
  -0.0084
  1 CHF
  3.6890
  -0.0117
  1 GBP
  4.9056
  0.0022
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Armaflex Ultima – bezpieczna izolacja dla zrównoważonego budownictwa

  Energooszczędne obiekty budowlane wymagają specjalnych systemów do izolacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Izolacje wokół przewodów, w których znajdują się czynniki grzewcze bądź chłodnicze, powinny zapobiegać zawilgoceniu oraz stratom ciepła i gwarantować bezpieczeństwo użytkowników w przypadku pożarów.

  Armaflex Ultima Wysokosprawne urządzenia wentylacyjne, chłodnicze i grzewcze, materiały oraz elementy budowlane o niskich współczynnikach przewodzenia ciepła, a także odpowiednio zamontowane izolacje przegród pionowych i poziomych, to podstawy zrównoważonego budownictwa. Kluczową cechą dla osiągnięcia efektywności energetycznej budynków są także izolacje rur, kanałów wentylacyjnych i zbiorników.

  Gwarantują one ochronę przed kondensacją pary wodnej, jak również obniżenie strat energii, a więc wymierne korzyści ekonomiczne. Poza oszczędnością środków finansowych, materiały izolacyjne powinny cechować się wysokim stopniem bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia pożarów. Armaflex Ultima firmy Armacell to elastyczna pianka, która gwarantuje bardzo niską emisję dymu, a także nierozprzestrzenianie się ognia w przypadku pożaru.

  Efektywna izolacja bezpieczna w trakcie pożaru

  Zróżnicowanie instalacji w nowoczesnych obiektach budowlanych powoduje, że sporym wyzwaniem w zakresie ich prawidłowego zaizolowania jest dobór odpowiedniego materiału. Armaflex Ultima to elastyczna pianka elastomeryczna na bazie produkowanego w opatentowanej technologii Armapren syntetycznego kauczuku, której współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ≤0,040. Łatwość jej przytwierdzania powoduje, że nawet trudno dostępne i posiadające zróżnicowane kształty elementy instalacji są prawidłowo zabezpieczone. Ponadto w przypadku zdarzeń losowych, jakimi są pożary, pianka Armaflex Ultima gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników obiektów. Jest bowiem sklasyfikowana jako materiał nierozprzestrzeniający ognia (NRO). Nie przyczynia się zatem do powiększania pożaru i umożliwia sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej. W każdej formie, w której jest dostępna: otuliny, role i taśmy, posiada klasę B w zakresie reakcji na ogień.

  Pianka izolacyjna o niskiej emisji dymu

  Armaflex Ultima Niską przewodność cieplną, która jest podstawą dobrej izolacji, mogą zapewnić tylko nieliczne grupy materiałów. W wielu przypadkach są to jednak produkty, których reakcja na ogień stwarza realne zagrożenie dla użytkowników obiektów budowlanych. W budownictwie energooszczędnym spora liczba innowacyjnych urządzeń grzewczych i chłodniczych, zasilanych częściowo na energię elektryczną, może stwarzać podwyższone ryzyko pożarowe.

  W momencie pojawienia się ognia w budynku bardzo ważna jest wyjątkowo niska emisja dymu. Takimi właściwościami cechuje się pianka Armaflex Ultima. W trakcie pożaru nie ogranicza widoczności i nie zanieczyszcza powietrza, przez co umożliwia sprawne i szybkie opuszczenie zajętych przez ogień obiektów. W drugiej kolejności gwarantuje ułatwiony dostęp ekipom strażackim i ratowniczym.

  Poprzez dobór wysokiej jakości materiałów izolacyjnych można wymiernie podnieść efektywność energetyczną nowopowstających budynków, jak również zdecydowanie poprawić ją w obiektach modernizowanych. Pianka Armaflex Ultima gwarantuje realne korzyści w zakresie oszczędności energii, a także bezpieczeństwo użytkowników w trakcie pożarów.

  Źródło:
  Armacell Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Armacell Poland Sp. z o.o.

  Producent izolacji technicznych, przeznaczonych do izolowania rur, zbiorników i kanałów powietrznych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.