google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.07.2019
  1 USD
  3.7869
  0.0014
  1 EUR
  4.2480
  -0.0112
  1 CHF
  3.8571
  0.0091
  1 GBP
  4.7205
  -0.0167
  1 RUB
  0.0601
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grzejnik, który chłodzi

  Dynamiczny grzejnik rewersyjny podłączony jest do pompy ciepła, dzięki czemu, podczas upalnych dni, może chłodzić pomieszczenie. Z kolei wybraną temperaturę, w trakcie ostrej zimy, pomoże zapewnić element grzewczy i wentylator. Urządzeniem sterować można za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.

  Również chłodzenie
  Dynamiczny grzejnik rewersyjny Atlantic PolskaGrzejnik Panama wyposażono w wodny wymiennik ciepła, należy więc podłączyć go do pompy ciepła. Dzięki temu, w zależności od trybu jej pracy, może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. Aby osiągnąć ustawioną na wyświetlaczu temperaturę w rewersyjnym systemie pracy urządzenia, wentylator dostosowuje swoją prędkość. W trybie chłodzenia grzejnik pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C.

  Dzięki współpracy z generatorem gorącej wody, grzejnik zużywa jedynie 25% energii, gdyż zapewnia 75% odzyskanie ciepła. Jest to możliwe, gdyż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu.

  Podczas zimy wspomaganie pompy ciepła
  Podczas pracy w trybie Eko, który zalecany jest szczególnie podczas nieobecności od 12 do 48 godzin, 100% energii pochodzi z pompy ciepła. Ta funkcja polega na obniżeniu temperatury o 3,5 st. C. w stosunku do wybranej w poprzednim trybie.

  Aby utrzymać optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła nie gwarantuje tego, urządzenie wyposażono także w element grzewczy i wentylator współosiowy. Załączamy wówczas tryb Komfort, w którym może zostać uruchomiona przednia płyta grzewcza. Wspomoże ona działanie wentylatora, którego prędkość jest kontrolowana.

  Cicha praca
  Trzecim trybem, w który wyposażony jest grzejnik Atlantic Polska, jest Quiet. Polega on na zminimalizowaniu hałasu do maksymalnie 21 dBA, poprzez ograniczenie pracy wentylatora. Dzięki temu możemy zainstalować urządzenie w sypialni, gdyż nie będzie przeszkadzał w komfortowym śnie. Jednak w trybie cichym czas oczekiwania na uzyskanie wybranej temperatury będzie dłuższy.

  Sterowanie aplikacją w telefonie
  Dynamiczny grzejnik rewersyjny Atlantic PolskaDo dynamicznego grzejnika radiacyjnego dokupić można centralę sterującą systemu Cozytouch. Umożliwia ona sterowanie pracą urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą drogi radiowej. Należy podłączyć ją do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną. Dzięki temu możemy zdalnie zarządzać nieobecnościami, a także sprawdzać i analizować wydatki dotyczące energii.

  Panama ma wysokość 678 mm, głębokość 178 mm, natomiast szerokość zależy od wersji i wynosi 635 mm lub 920 mm. Wersja Panama 500 kosztuje 2 823 zł i w zależności od trybu pracuje z maksymalną mocą od 430W do 1070W. Natomiast Panama 1000 kosztuje 3 137 zł, a jej maksymalna moc wynosi od 565W do 2210W.

  Aby zachować pełną wydajność urządzenia, konieczne jest jego oczyszczanie przynajmniej dwa razy w roku. Do tego corocznie, aby uniknąć ryzyka zatkania i wycieku, należy zakonserwować zbiornik na skropliny (przegląd można połączyć z przeglądem konserwacyjnym pompy ciepła).

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.