google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Chłodzenie dwutlenkiem węgla – Panasonic testuje pierwsze urządzenia

  Panasonic wprowadził na europejski rynek pierwsze agregaty chłodnicze, które zamiast szkodliwych dla środowiska fluorowęglowodorów (HFC) wykorzystują naturalny i ekologiczny czynnik chłodniczy CO2. Rozwiązanie jest przeznaczone do małych obiektów komercyjnych, które korzystają z lodówek i zamrażarek do chłodzenia żywności. Obecnie jest ono testowane na rynku duńskim.

  Chłodzenie dwutlenkiem węgla – Panasonic testuje pierwsze urządzeniaNowe jednostki chłodzące Panasonic są przeznaczone do mniejszych instalacji, takich jak stacje benzynowe, supermarkety czy kawiarnie, które korzystają z zamrażarek i lodówek do chłodzenia żywności. Jako czynnik chłodniczy wykorzystują CO2, naturalnie występującą substancję, która jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska niż pozostałe czynniki chłodnicze wykorzystujące sztucznie pozyskane gazy cieplarniane.

  Agregaty chłodnicze Panasonic oferują wydajność od 1,6 kW do 14,6 kW. Są one o 20 procent bardziej efektywne energetycznie niż produkty wykorzystujące standardowy czynnik R404A, między innymi ze względu na wyposażenie w unikalną 2-stopniową sprężarkę. Ponadto są ciche i lekkie. Przykładowo urządzenie o mocy chłodniczej 3,55 kW waży zaledwie 67 kg, co czyni go jednym z najlżejszych na rynku.

  Jednostki CO2 Panasonic mogą być podłączone zarówno do lodówek, jak i zamrażarek. Osiągają temperatury parowania od -5 do -45 stopni C. Dzięki wykorzystaniu dwutlenku węgla jako czynnika chłodniczego, wyróżnia je bardzo niski potencjał powodowania globalnego efektu cieplarnianego równy 1. Służą zarówno do chłodzenia nadmuchowego, jak i wyciągowego.

  Rozwiązanie Panasonic jest obecnie testowane w sklepie spożywczym COOP w duńskiej miejscowości Randers. Jest to pierwszy taki system Panasonic stosowany w Europie, jednak szacuje się, że rynek tego rodzaju urządzeń w tamtym regionie będzie się rozwijał. W 2009 roku Panasonic był pierwszą firmą w branży, która rozpoczęła testowanie jednostek chłodniczych CO2 w Japonii. Od tamtej pory firma wypuściła już cztery różne modele tych urządzeń.

  Panasonic od lat rozwija rozwiązania przyjazne dla środowiska i planuje dalsze inwestycje w technologię CO2. Celem jest promowanie naturalnych czynników chłodniczych w przemyśle spożywczym.

  Polityka firmy jest zgodna z regulacjami Unii Europejskiej, które mają na celu obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 21 procent do roku 2030, w porównaniu do średniego poziomu emisji z okresu 2009-2012 roku. To oznacza, że niektóre produkty mające duży potencjał powodowania globalnego efektu cieplarnianego (GWP) zostaną wycofane z rynku. Z kolei producentów urządzeń chłodniczych nowe regulacje powinny zachęcić do wykorzystywania przyjaznych dla środowiska alternatyw.

  Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

  Źródło:
  Panasonic Marketing Europe Gmbh
  Artykuł został dodany przez firmę

  Panasonic Marketing Europe Gmbh

  Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.