google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody

  W tym roku, na rynku pojawił się termodynamiczny ogrzewacz wody, który przeznaczony jest dla niskobudżetowych domostw i małego biznesu. To urządzenie będące połączeniem pompy ciepła i zasobnika c.w.u. Do pracy wykorzystuje energię z otaczającego powietrza w garażu, piwnicy, kotłowni czy pralni.

  Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody

  Egeo to drugi model ogrzewacza termodynamicznego w ofercie Atlantic Polska. Pojemność jego zasobnika wynosi 200 lub 270 litrów, co pokrywa zapotrzebowanie na c.w.u. dla rodziny złożonej z 2 do 6 osób. Cena brutto modelu 200 l wynosi 5 843 zł, z kolei 270 l - 6 089 zł.

  Jak działają ogrzewacze termodynamiczne?

  1. Powietrze z otoczenia, zasysane przez wentylator, podgrzewa płyn chłodniczy, który jest w stanie ciekłym i znajduje się w parowniku pompy.
  2. Podgrzany płyn zostaje przekazany do sprężarki, w której na skutek sprężania, następuje dalszy wzrost jego temperatury.
  3. W skraplaczu płyn oddaje energię cieplną do wody, która znajduje się we wnętrzu zasobnika.
  4. W wyniku przechodzenia ze stanu gazowego, w stan ciekły, płyn ulega schłodzeniu i trafia do zaworu rozprężnego. Tam ponownie przechodzi ze stanu ciekłego do gazowego, umożliwiając tym samym rozpoczęcie nowego cyklu.

  Również chłodzenie pomieszczeń

  Efektem ubocznym w procesie wymiany ciepła jest powietrze o obniżonej wartości, które może zostać wykorzystane do chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych lub wydalone poza budynek. Średnio w skali doby temperatura pomieszczenia, w którym pracuje ogrzewacz termodynamiczny, może ulec obniżeniu o niespełna 6 st.C.

  Grzałka i inne źródła energii

  W przypadku, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę osiągnie maksymalny poziom lub temperatura powietrza na zewnątrz urządzenia spadnie poniżej 5 st.C., praca pompy ciepła wspomagana jest przez elektryczną grzałkę ceramiczną, która umieszczona jest we wnętrzu zasobnika c.w.u. Poza tym Egeo korzystać może z systemu solarnego, kotła grzewczego, jak i z kominka z płaszczem wodnym.

  65% oszczędności energii elektrycznej

  Nowy termodynamiczny ogrzewacz wody

  Dzięki darmowej energii, która znajduje się w otoczeniu urządzenia, Egeo wytwarza ciepłą wodę, zużywając minimalne ilości energii elektrycznej. W porównaniu do klasycznego ogrzewacza elektrycznego, tej samej pojemności, urządzenie umożliwia uzyskanie 65% oszczędności energii elektrycznej, średnio w skali roku.

  Współczynnik uzysku energetycznego (COP) ogrzewacza, dla temperatury zewnętrznej +15 st.C. wynosi 2,95 (model 200 l) i 3,39 (model 270 l).

  Instalacja i sterowanie

  Temperatura pomieszczenia, w którym znajduje się ogrzewacz termodynamiczny, powinna przekraczać +5 st.C. Idealnym miejscem przeznaczenia dla niego są pomieszczenia gospodarcze typu pralnia, piwnica czy garaż.

  Intuicyjny system sterowania umożliwia łatwą regulację, planowanie oraz programowanie okresów podgrzewania wody, by w sposób optymalnie ekonomiczny zarządzać zużyciem energii.

  Ochrona antykorozyjna zbiornika

  1. Anoda tytanowa i cyfrowy generator napięcia, który wyposażony jest we własny akumulator
  2. System ACI Hybride, który zapewnia natychmiastową ochronę dynamiczną, odporną nawet na wodę bardzo agresywną
  3. Emalia ceramiczna, która wzbogacona jest pierwiastkami metali szlachetnych (tytan i tlenek miedzi).

  Pompa ciepła

  1. Scroll compressor, czyli sprężarka spiralna o wysokim stopniu efektywności. Dzięki izolowanej akustycznie i termicznie obudowie, a także systemowi tłumienia drgań, jest w pełni hermetyczna, a poziom hałasu jej pracy nie przekracza 45 dB.
  2. Czynnik Chłodniczy R134A, o bardzo wysokiej sprawności i wysokim ciśnieniu pracy (np. w trybie grzania ok. 35 bar). Poza tym jest przyjazny ekologicznie (bezfreonowy, niepalny i biodegradowalny).

  Inne funkcje urządzenia

  1. Auto-diagnostyka, która w wypadku ewentualnej usterki, podaje informację o niej na wyświetlaczu urządzenia.
  2. Absence, czyli tryb, który gwarantuje utrzymanie temperatury pomieszczenia na poziomie od +7 do +10 st.C. Zalecany jest w okresach dłuższej nieobecności domowników (wakacje czy ferie zimowe).
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.