google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie piwnicy?

  Piwnica do niedawna była postrzegana jako miejsce przeznaczone wyłącznie do przechowywania rzeczy używanych sezonowo. Przeważnie służyła tylko jako spiżarnia i magazyn. Dzisiaj coraz częściej nabiera na znaczeniu i jest wykorzystywana w różnoraki sposób. Podpowiadamy, dlaczego warto zastosować ogrzewanie w piwnicy i do czego może nam ona posłużyć.

  Niegdyś tylko spiżarnia, dzisiaj pomieszczenie używane codziennie

  Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie piwnicy?
  Projekt domu Divitis I G2 SLS1014

  Część piwniczna w prawie każdym domu do niedawna była postrzegana jako magazyn. Służyła jedynie jako miejsce składowania rzeczy i spiżarnia. Obecnie coraz częściej jest wykorzystywana jest do codziennego użytku. Pomieszczenia piwniczne w obecnych domach dostają nowe życie, a w nowoczesnych projektach, z góry zakłada się ich przeznaczenie szerzej, niż tylko samo składowisko rzeczy zapomnianych. Piwnica, dzięki swoim właściwościom, jest idealnym pomieszczeniem do urządzenia rozmaitych przestrzeni.

  Chcesz posiadać domową siłownię? Projekty domów z piwnicą dają doskonałą szansę na jej zagospodarowanie. Ze względu na swoje najniższe położenie w całym budynku, to pomieszczenie zapewni Ci przyjemną temperaturę podczas ćwiczeń w trakcie upalnego lata. Dodatkowo taki trening nie będzie dokuczliwy dla innych domowników. Pragniesz mieć swój pokój relaksu lub rozrywki? A może marzysz o własnym kinie? Piwnica sprawdzi się idealnie również w takiej roli. Do urządzenia domowego kina będziesz potrzebować tylko dobrego projektora, wygodnych kanap i foteli oraz dużego kawałka gładkiej, białej ściany. Niska dostępność światła będzie sprzyjać filmowym seansom.

  W piwnicy możesz też urządzić swój mały warsztat do majsterkowania lub napraw ulubionego motocykla. Możesz zrobić w niej nawet swój gabinet, gdzie w ciszy i spokoju będziesz mógł pracować. Znajdzie się w niej miejsce na składowanie narzędzi i domowej roboty konfitury, ale również na przestrzeń, na którą nie możesz sobie pozwolić na pozostałych kondygnacjach domu. Pamiętaj tylko, żeby zadbać o odpowiednie warunki temperaturowe. Dlatego warto zdecydować się na ogrzewanie piwnicy.

  Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie w piwnicy?

  Bez względu na to czy w swoim nowym domu planujesz w piwnicy urządzić jedynie magazyn, czy chcesz w niej mieć domową siłownię lub prywatny gabinet, warto zainwestować dodatkowe pieniądze w ogrzewanie tej części budynku. Powody ku temu są dwa. Pierwszym z nich jest praktyczność. Dzięki ogrzewaniu w piwnicy, będziesz mógł zaaranżować tę przestrzeń w dowolny sposób, bez konieczności dokonywania przeróbek.

  Drugi powód dotyczy Twojego zdrowia i komfortu. Trudno sobie wyobrazić, aby spędzanie wolnego czasu w pokoju, który ma służyć relaksowi, odbywało się w temperaturach na poziomie trochę ponad 10°C lub poniżej tej wartości. Jak dobrze wiemy, latem piwnica jest bardzo miłym miejscem, które nie poddaje się gorącej atmosferze panującej na zewnątrz. Z kolei zimą, kiedy nie jest ocieplana, może już nie być tak przyjemnym pomieszczeniem do ćwiczeń lub pracy. Warto więc zainwestować w ogrzewanie.

  W jaki sposób ogrzać piwnicę?

  Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie piwnicy?
  Projekt domu Murowaniec DM-6158 KRF1736

  Sposobów na to jest kilka, jednak zanim wybierzesz ten odpowiedni dla Twojego domu, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Do czego ma służyć piwnica, co planujesz w niej urządzić? Czy będziesz z niej korzystać każdego dnia czy też tylko w wybranym okresie? Ostatnie pytanie jest jednym z ważniejszych - czy planujesz zainstalować system ogrzewania w stojącym już domu, czy też jesteś na etapie jego budowy? To wszystko ma znaczenie, ponieważ sposób na ogrzewanie piwnicy należy dobrać odpowiednio do potrzeb.

  Jeżeli planujesz budowę domu lub jesteś w jej trakcie, możliwości masz znacznie więcej. Możesz skorzystać z ogrzewania centralnego, zainstalować kominek albo piec kominkowy lub ograniczyć się tylko do poprowadzenia przewodów grzewczych w poszczególnych pomieszczeniach w piwnicy. Musisz mieć jednak na uwadze, że w przypadku ogrzewania centralnego, będziesz zdany na pracę pieca, który funkcjonuje przeważnie w sezonie zimowym. Możesz też zdecydować się na ogrzewanie elektryczne, które będziesz wykorzystywał zgodnie ze swoimi potrzebami. Będzie ono najprostszym rozwiązaniem pod kątem instalacji, jeżeli Twój dom już stoi. Instalacja kominka lub piecyka będzie wymagała posiadania wolnego szybu kominowego z odpowiednim uzbrojeniem do pełnienia funkcji odprowadzania spalin. Metod na podniesienie temperatury w piwnicy jest wiele. Na pewno warto przemyśleć tę kwestię na spokojnie, aby wybrać właściwe źródło ciepła i móc cieszyć się dodatkową, w pełni funkcjonalną przestrzenią domu.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.