google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 21.05.2019
  1 USD
  3.8625
  0.0082
  1 EUR
  4.3055
  0.006
  1 CHF
  3.8235
  0.0046
  1 GBP
  4.9038
  -0.0079
  1 RUB
  0.0598
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grzejnik, który latem chłodzi

  Grzejnik rewersyjny (grzanie lub chłodzenie) przeznaczony jest do współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak np. pompa ciepła, czy kocioł kondensacyjny, jako bardziej alternatywa dla ogrzewania podłogowego. 100% energii pochodzić może z pompy ciepła lub jego praca może być wsparta przez element grzewczy.

  System rewersyjny.

  Atlantic, grzejnik rewersyjny PanamaPraca urządzenia w systemie rewersyjnym umożliwia automatyczne przejście, z trybu grzania do chłodzenia i odwrotnie. Dzięki temu gwarantuje komfort przez cały rok - ciepło zimą, a chłód latem.

  Energia odnawialna.

  Panama pracuje z uwzględnieniem odzysku energii, z naturalnego źródła:

  • woda
  • powietrze
  • słońce.

  Zachowuje przy tym optymalną równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii. Średni procentowy udział energii odzyskanej, do energii włożonej, wynosi średnio 70/30%.

  Urządzenie może pracować również w trybie Eko, w którym 100% energii pochodzi z energii odnawialnej, wyprodukowanej przez współpracującą pompę ciepła.

  2 elementy grzewcze.

  Dwa oddzielne elementy grzewcze grzejnika stanowią:

  • element główny wykonany z aluminium
  • folia grzewcza, która pokrywa przednią obudowę urządzenia.

  Dzięki dużej powierzchni grzewczej, energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę, w każdej części pomieszczenia, a także wysoką jakość powietrza.

  Wydajny i cichy wentylator.

  W grzejnik rewersyjny z oferty Atlantic Polska, wbudowano wydajny wentylator Ventilo, który niezależnie od pory roku, produkuje duże ilości ciepła, w określonym przedziale czasowym.

  Wykorzystując kontrolę prędkości wentylatora, jak i moc elektrycznego elementu grzewczego, urządzenie minimalizuje hałas (do max. 21 dBA), zapewniając przy tym optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia. Dzięki temu może być zainstalowane w sypialni, gdzie nie utrudni spokojnego snu.

  Sterowanie aplikacją w telefonie.

  Panamą, dzięki bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej pomiędzy urządzeniami, sterować można poprzez aplikację mobilną Cozytouch. Umożliwia ona rozbudowaną kontrolę:

  • parametrów pracy grzejnika
  • bieżących kosztów związanych z jego eksploatacją.

  Dzięki temu użytkownik może zaoszczędzić, w skali roku, 25% wartość % energii.

  Smart.

  To samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który zbiera i analizuje dane o swej pracy. Dzięki temu planuje produkcję i zużycie energii w skali tygodnia.

  Kompaktowa budowa oraz wysublimowany design to kolejne zalety, które pozwolą wkomponować się w aranżację dowolnego pomieszczenia. Model 500, którego moc wynosi 954 W kosztuje 2 823 zł. Natomiast cena modelu 1000, o mocy 1905 W, to 3 137 zł.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.