google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Płyta MFP – co to jest i do czego można ją wykorzystać?

  Płyta MFP – co to jest i do czego można ją wykorzystać?Budując dom i szukając dla niego wytrzymałych a zarazem ekologicznych rozwiązań, z pewnością nie raz spotkałeś się z rekomendacją płyt MFP. Postaramy się odpowiedzieć na pytania, czym one są, gdzie znajdą zastosowanie oraz czy w ogóle warto w nie inwestować.

  Czym jest MFP

  Płyty MFP należą do materiałów drewnopochodnych, służących do wykończeń budowlanych, prac konstrukcyjnych oraz uzupełniających. Ich nazwa pochodzi z angielskiego Multi Funktion Panel i oznacza szeroki wachlarz zastosowań, do których można je wykorzystać. Wykonane są z długich, wąskich wiórów sklejonych ze sobą wysokiej jakości żywicami. Dzięki warstwowej budowie, pojedyncza płyta MFP jest tak samo wytrzymała bez względu na jej ułożenie w konstrukcji - zarówno w poprzek jak i wzdłuż.

  Zalety MFP

  MFP charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć. W związku z tym doskonale sprawdzi się w łazienkach, na tarasach, a także do budowy zadaszeń. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości klejów, dodatkowo wzmocnionych melaniną, ewentualne pęcznienie włókien drzewnych występuje jedynie w wierzchniej warstwie, która stosunkowo szybko wysycha.

  Wyróżnić można dwie strony płyty MFP. Dolną należy zabezpieczyć przed długotrwałym działaniem wilgoci pochodzącej między innymi z murów, do których przylega. Górna strona natomiast może z biegiem lat okazać się podatna na wypaczanie spowodowane nadmiernym wysuszeniem, na przykład przez klimatyzator.

  Płyta MFP – co to jest i do czego można ją wykorzystać?

  Ze względu na fakt, że każda płyta MFP zanim trafi do sklepu poddawana jest starannej obróbce i oszlifowaniu, można je z powodzeniem malować, lakierować i woskować. Trzeba mieć jednak na uwadze jej wiórową strukturę, którą niektóre powłoki mogą dodatkowo uwydatniać.

  Jakie jest zastosowanie płyt MFP

  Multi Funktion Panel Z powodzeniem wykorzystasz w budownictwie, przy pracach wykończeniowych jak i do samodzielnie wykonanych przedmiotów dekoracyjnych. Z jej pomocą zbudujesz lekkie elementy konstrukcyjne, półki, a nawet tymczasowe ogrodzenia. Dzięki mocnemu klejeniu doskonale sprawdza się jako płyta podłogowa oraz deskowanie nośne w dachach. Jest to także materiał niezwykle odporny na wszelką obróbkę, można go więc wiercić, piłować i frezować. Spójności MFP nie zaszkodzi także wbijanie gwoździ czy wkręcanie śrub ani klejenie z innymi elementami. Odpowiednio zmontowana sprawdzi się również w roli szczelnych i stabilnych drzwi, które z łatwością można dopasować pod indywidualne gusta.

  Płyta MFP – co to jest i do czego można ją wykorzystać?

  Rozwiązanie dla ekologicznego domu

  Płyty MFP wytwarzane są zgodnie z wytycznymi Niemieckiego Instytutu Normalizującego. Oznacza to, że muszą spełniać wymagania dotyczące konkretnych właściwości mechanicznych oraz że mogą wykazywać jedynie minimalne obciążenie substancjami chemicznymi takimi jak formaldehyd. W produkcji płyt MFP stosowane jest tylko i wyłącznie drewno wysokiej jakości z certyfikowanych jednostek leśnych. Oznacza to, że mogą być stosowane w roli ekologicznego rozwiązania w domach zorientowanych na ochronę środowiska oraz że pod względem zastosowanych składników, nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i życia ich użytkowników.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.