google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 12.12.2018
  1 USD
  3.7934
  0.0171
  1 EUR
  4.2993
  0.0011
  1 CHF
  3.8191
  -0.0075
  1 GBP
  4.7556
  -0.0091
  1 RUB
  0.0571
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowe pompy ciepła Panasonic All-in-One generacji H

  Panasonic logo

  Panasonic poszerzył ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki zostały zaprojektowane z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. Jedną z nowości w ramach generacji H jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.

  Aquarea All-In-One PanasonicAquarea All-In-One to unikalne rozwiązanie do ogrzewania domu i produkcji c.w.u., integrujące w jednej obudowie moduł Hydrokit i 200-litrowy zasobnik ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego, aby stale zapewniać minimalną objętość ciepłej wody w systemie grzewczym. Pompa zachowuje przy tym wysoką wydajność nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15 ° C.

  Nowe jednostki All-in-One dostępne są w ramach serii T-CAP lub High Performance. Ta pierwsza pozwala utrzymać znamionową wydajność grzewczą nawet w temperaturach rzędu -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Z kolei nowością w modelach All-in-One High Performance jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie zapewnia ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu możliwe są dwie różne nastawy temperatury wody grzewczej.

  Istotną zaletą jednostek All-in-One jest ich zwarta obudowa umożliwiająca instalację w ograniczonej przestrzeni. Dzięki temu oraz nowoczesnemu wzornictwu mogą być one z powodzeniem zainstalowane w kuchni, łazience czy garażu. Ponadto konstrukcja urządzenia eliminuje wiele problemów związanych z montażem. Fabrycznie zamontowane orurowanie skraca czas instalacji o połowę, a dzięki umieszczeniu przyłączy w dolnej części, instalator ma do nich swobodny dostęp.

  Linia Aquarea All-in-One generacji H obejmuje jednostki o mocy 3 kW, 5 kW, 7 kW, 9 kW, 12 kW i 16 kW. Modele 3 kW i 5 kW osiągają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ (zgodnie z rozporządzeniem ErP, które wejdzie w życie w sierpniu 2019 r.) i charakteryzują się doskonałym współczynnikiem COP równym 5 (dla mocy 3 kW). Pozostałe jednostki także osiągają wysoką klasę energetyczną A++, co oznacza, że doskonale sprawdzą się w chłodnym klimacie.

  Aquarea All-In-One Panasonic

  Wszystkie urządzenia generacji H wyposażone są w nowy sterownik indywidualny z podświetlanym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cala. Zapewnia on łatwą obsługę jednostki oraz menu w 10 językach, w tym polskim. Co ważne, panel wraz ze zintegrowanym czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu w odległości do 50 m od jednostki wewnętrznej, tak by służył jako termostat pokojowy. Ponadto jest on zintegrowany z funkcją Aquarea Smart Cloud, która umożliwia kontrolowanie pracy pompy ciepła Panasonic z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu bądź komputera.

  System Smart Cloud zapewnia dostęp m.in. do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą także automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia oraz regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

  Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

  Źródło:
  Panasonic Marketing Europe Gmbh
  Artykuł został dodany przez firmę

  Panasonic Marketing Europe Gmbh

  Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.