google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 13.07.2018
  1 USD
  3.7244
  0.0189
  1 EUR
  4.3302
  0.004
  1 CHF
  3.7118
  -0.0041
  1 GBP
  4.8896
  -0.0057
  1 RUB
  0.0598
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kontrola pracy kotłów grzewczych

  Logo testo

  Jak wybrać odpowiedni analizator spalin 

  Analizator spalin testo 330LX – edycja limitowana
  Analizator spalin testo 330LX – edycja limitowana

  Do właściwego ustawienia parametrów pracy kotła grzewczego niezbędne jest użycie precyzyjnego analizatora spalin, który umożliwi szybki i wiarygodny pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów, takich jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg itd. Analizator jest więc podstawowym narzędziem pracy instalatora i serwisanta kotłów.

  Rynek dostaw ciepła ciągle się rozwija. Wprowadzane są systemy solarne, pompy ciepła, kotły kondensacyjne, systemy na paliwa stałe (w tym pelety) i inne technologie. Głównym celem nowoczesnego systemu grzewczego staje się dostawa ciepła na żądanie, przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa i minimalnej emisji zanieczyszczeń. Niezależnie od zastosowanej technologii, każdy system grzewczy musi działać optymalnie. Oznacza to jego stałą kontrolę i regulację. Optymalizacja zapewnia znaczącą oszczędność paliwa, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów.

  Kryteria wyboru

  Analizator spalin to narzędzie codziennej pracy, ważne jest więc, aby jak najlepiej dobrać go
  do swoich potrzeb, zwracając uwagę na dopasowanie funkcji pomiarowych oraz akcesoriów.
  Istotną cechą jest także żywotność i niezawodność urządzenia, a w tym kontekście – zakres pomiarowy cel elektrochemicznych, które są „sercem” analizatora, a których właściwy dobór
  przesądza o wiarygodności pomiaru i bezawaryjnej pracy analizatora. Testo wprowadziło np. na rynek sensory pomiarowe o wydłużonej żywotności (Long Life), które charakteryzują się czasem pracy wynoszącym ponad 6 lat. Możliwa jest ponadto samodzielna wymiana tych sensorów przez użytkownika, dzięki czemu nie trzeba wysyłać urządzenia do serwisu.

  Koszt serwisu i kalibracji oraz dostępność i ceny części zamiennych to kolejne istotne kryteria przy wyborze analizatora spalin. Atutem jest oczywiście dłuższa gwarancja, jak w przypadku analizatora testo 320 basic, do którego istnieje możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat.
  60 miesięcy gwarancji na 60-lecie Testo

  Z okazji 60-lecie działalności, Testo przygotowało limitowaną edycję analizatorów spalin testo 330 LX, oferowaną w jubileuszowych zestawach z gwarancją wydłużoną do 60 miesięcy.

  Wymagania, jakie powinien spełniać analizator spalin

  • Łatwość obsługi, przejrzyste menu
  • Długi czas pracy bez ładowania akumulatorów
  • Długa żywotność i szeroki zakres pomiarowy cel elektrochemicznych
  • Niska cena i dostępność części zamiennych
  • Niskie koszty serwisu i kalibracji urządzenia
  • Długa gwarancja udzielana przez producenta

  Przenośne analizatory testo 330LX i testo 320 basic

  Analizator spalin testo 320basic
  Analizator spalin testo 320basic

  Przenośne analizatory spalin testo 330LX i testo 320 basic są zaprojektowane oraz wyprodukowane zgodnie w wytycznymi zawartymi w normie PN-EN 50379. Charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, z klasą zabezpieczenia obudowy IP40. Ich atuty to m.in. wydłużona gwarancja na cele elektrochemiczne oraz możliwość samodzielnej wymiany cel przez użytkownika.

  Analizatory spalin Testo umożliwiają pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów właściwej pracy kotła, takich jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg itd. Wyniki pomiarowe są wyświetlane na czytelnym, kolorowym wyświetlaczu, przy czym użytkownik może wybrać jeden z trzech sposobów przedstawienia wyników:

  • wskazania cyfrowe,
  • wykres
  • tzw. macierz spalin, czyli rozwiązanie ułatwiające ocenę procesu spalania w sposób graficzny( testo 330).

  Dowodem wykonanej analizy może być wydruk raportu z drukarki bezprzewodowej Testo, zawierający pełny wynik przeprowadzonej analizy, datę i godzinę pomiaru, a także nazwę wykonawcy.

  Nowość - bezpłatna aplikacja na Androida do testo 330LX

  Analizator spalin testo 330LX, dzięki wyposażeniu w moduł Bluetooth, może wykorzystywać
  bezpłatną aplikację na Androida – Testo Combustion. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki ograniczeniu do minimum liczby kliknięć. Można uruchomić i zatrzymać analizator na odległość, zobaczyć dane w formie wykresu czy tabeli, zapisać je w formie protokołu jako PDF, CSV lub XML. Aplikacja umożliwia ustawienia opcji przesyłania mailem zapisywanego protokołu na wskazany wcześniej adres. Pozwala także wydrukować dane na bezprzewodowej drukarce Testo. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play. Będzie ona kompatybilna ze wszystkimi, aktualnie dostępnymi analizatorami spalin Testo z modułem Bluetooth.

  Źródło:
  Testo Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Testo Sp. z o.o.

  Testo Sp. z o. o. jest oddziałem niemieckiej firmy Testo - producenta przyrządów kontrolno – pomiarowych, który posiada już 60 lat doświadczeń w projektowaniu, produkcji i sprzedaży sprzętu pomiarowego.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.