google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 21.05.2019
  1 USD
  3.8625
  0.0082
  1 EUR
  4.3055
  0.006
  1 CHF
  3.8235
  0.0046
  1 GBP
  4.9038
  -0.0079
  1 RUB
  0.0598
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ponad 40% Polaków narzeka na zbyt wysokie koszty ogrzewania

  Ankieta przeprowadzona na zlecenie reichelt elektronik
  ujawnia dużą potrzebę inwestycji w termoizolację

  Nikt z nas nie chce na darmo wydawać pieniędzy szczególnie, jeśli chodzi o prąd i gaz. Ile za ogrzewanie płacą Polacy? Jakie są przyczyny zbyt wysokich rachunków i co robimy, aby je obniżyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w ankiecie przeprowadzonej przezOnePoll na zlecenie reichelt elektronik.

  Ponad 40% Polaków narzeka na zbyt wysokie koszty ogrzewania

  Nieodpowiednia termoizolacja i przestarzałe instalacje znacznie zwiększają koszty ogrzewania

  Ponad jedna trzecia ankietowanych (42%) narzeka na zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie, jednak nie robi nic w celu ich obniżenia. Główną przyczyną wysokich opłat jest niewystarczająca termoizolacja budynku, tzw. mostki cieplne – wskazało ją ponad 57% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się brak możliwości regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach (42%). Kolejnymi powodami są: przestarzałe kaloryfery (13%) oraz własna nieostrożność, gdy np. zapominamy wyłączyć ogrzewanie lub zostawiamy je włączone w trakcie pobytu poza domem (16%).

  Duży potencjał w zakresie termoizolacji

  Jedna trzecia ankietowanych już zajęła się problemem i podjęła (33%) odpowiednie kroki w celu obniżenia rachunków za ogrzewanie lub rozważa (41%) podjęcie takich działań. Zakres prac sięga od poprawy termoizolacji (51%), poprzez renowację okien i drzwi (42%), kończąc na wymianie systemu ogrzewania (35%).

  Jan Pokusa, Produkt manager działu zasilaczy, testów i pomiarów w firmie reichelt elektronik twierdzi, że: „Właściciele budynków mają możliwość sprawdzenia termoizolacji budynków. W tym celu używa się kamer termowizyjnych, które w dokładny sposób pokazują, z których miejsc, w szczególności, tracone jest ciepło. Do utraty ciepła dochodzi nie tylko w starych budynkach, posiadających pęknięcia, lecz również w nowych, jeżeli termoizolacja przy roletach lub drzwiach jest niewystarczająca.“

  Niektóre sposoby na zmniejszenie kosztów są wciąż nieznane

  Istnieje możliwość instalacji inteligentnego systemu ogrzewania. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej niedawno przez reichelt elektronik, około 31% Polaków deklaruje, że instalacja inteligentnego systemu ogrzewania pozwoliła im na obniżenie opłat.

  Taki system możemy zainstalować również w wynajmowanych mieszkaniach, jednak Polacy o tym nie wiedzą. Około 30% ankietowanych, którzy nie podjęli jeszcze żadnych działań w celu obniżenia rachunków twierdzi, że umowa najmu nie pozwala na instalację takich systemów.

  Ponadto możemy wymienić stare termostaty na nowe – inteligentne. Około 22% ankietowanych nie wie, jakie są możliwości obniżenia kosztów, a 11% uważa, że podjęcia jakichkolwiek środków w tym celu wymaga zbyt dużo wysiłku.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.