google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Instalator rzecznikiem marki kotłów na paliwa stałe

  Logo Keralla Research

  Decyzję o marce montowanego kotła na paliwa stałe podejmują przede wszystkim instalatorzy – wynika z najnowszego raportu Instytutu Keralla Research, który badał profesjonalistów montujących kotły na paliwa stałe w mieszkalnictwie. 

  Instalatorzy aktywnie uczestniczą w procesie decyzyjnym dotyczącym instalowanych marek
  i de facto wpływają na jego wybór. Prawie 92 proc. wykonawców polega wyłącznie na swoich preferencjach, a pozostałe 8 proc. profesjonalistów przy wyborze marki producenta kotłów bierze pod uwagę opinię klienta końcowego. Okazuje się zatem, że wykonawcy występują nie tylko w roli montera, ale również doradcy, który rekomenduje końcowemu użytkownikowi kotły na paliwa stałe danego producenta.

  Z badania wynika również, że ponad 65 proc. profesjonalistów ocenia doradztwo sprzedawcy podczas zakupu kotłów na paliwa stałe jako użyteczne. Co jednak zwraca uwagę, blisko 54 proc. badanych w ogóle nie bierze go pod uwagę. Jak mówią sami instalatorzy, jest to efekt niedostatecznego w ich opinii przygotowania sprzedawców do fachowego doradztwa, co w praktyce sprowadza się do przekazywania im parametrów produktu, które można znaleźć w katalogu producenta. Instalatorom brakuje natomiast pomocy sprzedawców w zakresie najnowszych rozwiązań, zwłaszcza jeśli chodzi o kotły spełniające wymagania emisji piątej klasy. Oznacza, że nie do końca skutecznie producenci informują instalatorów o kwestiach środowiskowych i doboru kotłów. A jeśli to robią to nie docierają efektywnie do wszystkich potencjalnych odbiorców swoich marek. Jak wynika z badania oczekiwania profesjonalistów wobec doradztwa dotyczącego kotłów bardziej przyjaznych środowisku są duże i można spodziewać się, że z uwagi na zmieniające się przepisy będą one jeszcze większe.

  Z analizy Instytutu Keralla Research wynika, że instalatorzy kotłów na paliwa stałe to grupa zawodowa, która chętnie uczestniczy w branżowych szkoleniach. Już ponad 83 proc. profesjonalistów potwierdza, że bierze w nich udział, z czego blisko połowa robi to nawet kilka razy w roku. Co więcej, okazuje się, że tego rodzaju kursy to najbardziej zyskujące na znaczeniu tradycyjne źródło pozyskiwania informacji. Aktualnie częściej niż przed trzema laty wiedzę o nowościach za pośrednictwem tego kanału czerpie 21,8 proc. profesjonalistów.

  Źródło:
  Autor: Dorota Czerwińska, Research Manager Keralla Research
  Instytut Keralla Research Raport Managerski Z Badania W Firmach „Aktualne praktyki zakupowe firm instalacyjnych i potencjał marek w kategorii kotłów na paliwa stałe”.
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.