google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 23.04.2019
  1 USD
  3.8118
  0.0067
  1 EUR
  4.2886
  0.0084
  1 CHF
  3.7427
  -0.013
  1 GBP
  4.9522
  0.0043
  1 RUB
  0.0598
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • PURMO – Zielone ciepło ze Skandynawii

  PURMO – Zielone ciepło ze Skandynawii, purmo logo

  Kraje skandynawskie słyną nie tylko z mroźnych zim i przepięknych fiordowych krajobrazów, ale również z ekologicznych rozwiązań w wielu dziedzinach życia człowieka. Świetnym przykładem „zielonych innowacji” są urządzenia grzewcze marki Purmo, której korzenie wywodzą się z Finlandii.

  PURMO – Zielone ciepło ze SkandynawiiSzeroko rozumiana problematyka ekologiczna od wielu lat znajduje się w centrum uwagi publicznej, a działania na rzecz ochrony przyrody i naprawa wyrządzonych szkód niewątpliwie należą do najtrudniejszych wyzwań współczesnego świata. Raporty o stanie środowiska naturalnego, opracowywane przez ośrodki badawcze w różnych miejscach na świecie nie nastrajają optymistycznie.

  Niepokojąca jest zarówno skala ekologicznych zagrożeń, jak i ich wpływ na kondycję zdrowia człowieka. Nic dziwnego, że przyjazne dla środowiska technologie są obecnie na wagę złota. Na tym polu niezmiennie przodują kraje skandynawskie, w których najlepiej prosperują firmy zorientowane proekologicznie. Dbałość o środowisko naturalne to jeden z kluczowych czynników, które zadecydowały o sukcesie marki Purmo mającej swoje korzenie właśnie w Skandynawii.

  Z punktu widzenia ekologii, podstawową zaletą grzejników Purmo jest fakt, że bardzo sprawnie działają z różnymi źródłami ciepła. Bardzo dobrze sprawdzają się w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych, zasilanych z odnawialnych źródeł energii poprzez pompy ciepła, których wykorzystanie wiąże się z diametralną redukcją emisji szkodliwych substancji do środowiska. Grzejniki Purmo nie potrzebują wody obiegowej o wysokiej temperaturze. Zapewniają ogrzanie budynku do temperatury 20°C, pracując przy temperaturze zasilania 45°C i powrotu 35°C (dla porównania, temperatura wody zasilającej w przypadku rozwiązań tradycyjnych wynosi ok. 70-75°C). Innymi słowy, grzejniki Purmo zużywają znacznie mniej energii, aby dostarczyć do pomieszczeń wymaganą ilość ciepła. Ekologiczność idzie zatem w parze z ekonomicznością – oszczędność energii przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

  Stosowanie grzejników Purmo przyczynia się również do ograniczenia ilości odpadów. Po zakończeniu eksploatacji urządzenia, wszystkie jego części składowe mogą zostać rozmontowane, a elementy metalowe, które wytwarzane są głównie ze stali,  mogą zostać ponownie użyte lub poddane recyklingowi.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.