google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ciepła woda – jaki podgrzewacz warto kupić?

  Ciepła woda – jaki podgrzewacz warto kupić?Ciepła, bieżąca woda w kranie i pod prysznicem to podstawa. Niestety nie wszędzie możesz mieć dostęp do sieci komunalnej. W takim przypadku warto zainwestować w specjalistyczne podgrzewacze, dzięki którym woda w Twoim mieszkaniu lub domu. Dowiedz się jakie urządzenie najlepiej wybrać i zapoznaj się z dostępnym na rynku sprzętem.

  Podział ze względu na sposób podgrzewania wody

  Podzielone są ze względu na sposób podgrzewania wody natomiast ich wybór powinien być uwarunkowany kilkoma podstawowymi czynnikami. Doskonale sprawdzają się one w starych kamienicach, gdzie nie ma instalacji z dostępem do ciepłej wody lub domkach jednorodzinnych z utrudnionym dostępem do sieci publicznej. Podgrzewacz wody pojemnościowy to jeden z rodzajów tego typu urządzeń. Idealnie sprawdzi się przy dużej rodzinie, zaspokajając jej potrzeby, a także samotnie mieszkającej osoby. Ogromnym atutem tego modelu jest komfort i wygoda jego użytkowania. Woda podgrzewana jest w specjalnym zbiorniku i w nim magazynowana. W przypadku podgrzewaczy przepływowych proces grzania przebiega nieco inaczej. Mianowicie przepływająca woda na bieżąco staje się ciepła, jednak musi minąć trochę czasu aby do tego doszło. Ponadto możesz je zainstalować tylko w jednym miejscu, np. w łazience. Jeśli chcesz podgrzać wodę w kuchni, również tam musisz zamontować urządzenie.

  Ciepła woda – jaki podgrzewacz warto kupić?

  Podział ze względu na rodzaj zasilana

  Ze względu na rodzaj zasilania odróżniamy dwa rodzaje podgrzewaczy – gazowy oraz elektryczny. Pierwszy typ urządzenia wyróżnia się stosunkowo niskim kosztem utrzymania oraz cechuje się bezpieczeństwem użytkowania. Może być zasilany gazem ziemnym lub płynnym. Niektóre z tych podgrzewaczy wyposażone są w czujnik spalin, dzięki któremu wyłączają się, kiedy wykryją w powietrzu zbyt dużą ilość tlenku węgla. Podgrzewacze elektryczne zasilane są energią elektryczną, a ich ogromną zaletą jest maksymalne poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Zanim zdecydujesz się na zakup tego modelu musisz wiedzieć, że dzielą się ona na jednofazowe i trójfazowe. Te pierwsze cechują się mniejszą wydajnością, dlatego idealnie sprawdzają się w gospodarstwie domowym. Drugi rodzaj z pewnością docenią właściciele większych gospodarstw.

  Najważniejsze parametry

  Jeśli już zdecydujesz jaki rodzaj podgrzewacza wody chcesz kupić, to zwróć uwagę na najważniejsze parametry wybranego urządzenia. Przede wszystkim najważniejsza jest moc, szczególnie jeśli masz bardzo duże zapotrzebowania na gorącą wodę. Kolejną ważną cechą jest maksymalne oraz minimalne ciśnienie, jaka ma ogromny wpływ na prawidłowe działanie, np. podgrzewacza przepływowego. Równie ważna jest maksymalna temperatura robocza, którą także warto wziąć pod uwagę. Wymiary i waga powinny być dostosowane przede wszystkim do warunków mieszkalnych. W przypadku większych podgrzewaczy musisz koniecznie zadbać o ich solidne przymocowanie do ściany.

  Ciepła woda – jaki podgrzewacz warto kupić?

  Jeśli w miejscu, w którym mieszkasz nie masz dostępu do bieżącej ciepłej wody, to zakup podgrzewacza jest konieczny. Tam, gdzie nie ma sieci gazowej potrzebna będzie instalacja urządzenia elektrycznego. Natomiast jeśli uwielbiasz długie, ciepłe kąpiele zamontuj w swoim lokalu podgrzewacz pojemnościowy. Dla posiadaczy pryszniców wystarczający będzie model ogrzewacza przepływowego.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.