google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak działa system ogrzewania hybrydowego?

  Ogrzewanie hybrydowe REGULUS-system

  W nowoczesnym budownictwie stosowane są materiały budowlane doskonale akumulujące ciepło, coraz powszechniejsze staje się grzanie niskotemperaturowe, a straty wentylacyjne ograniczone są do minimum. Nie znajdą tu zastosowania grzejniki ciężkie, żeberkowe, płytowe, o dużej bezwładności cieplnej. Najlepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym jak i komfortu cieplnego, jest ogrzewanie hybrydowe.

  System ogrzewania hybrydowego opiera się na  dwóch składowych: składowej o bardzo małej bezwładności cieplnej i składowej o bardzo dużej bezwładności cieplnej, obydwie zasilane są z tego samego źródła ciepła, czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze. Element grzewczy o bardzo dużej bezwładności cieplnej to najczęśniej ogrzewania podłogowe płaszczyznowe, natomiast tym o niskiej bezwładności są dynamicznie pracujące grzejniki ścienne lub kanałowe.

  Ogrzewanie hybrydowe REGULUS-system

  Ogrzewanie podłogowe instaluje się jedynie w strefach komunikacji – to gwarancja ciepłej podłogi – dysponuje około 30% potrzebnej mocy grzewczej, co oznacza, że jest dużo tańsze inwestycyjnie. „Podłogówkę” łączymy z dynamicznie pracującym układem grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy grzewczej. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania. Warunkiem koniecznym jaki musi spełnić układ grzejnikowy jest mała pojemność wodna, mała masa własna oraz konstrukcja umożliwiająca szybkie nagrzewanie się grzejników.

  Mała masa grzejnika oznacza niski koszt doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, daje również możliwość szybkiego przerwania grzania w razie zysków ciepła np. silnego  nasłonecznienia. Główną funkcję grzania zawsze pełnią dynamiczne grzejniki (ścienne, kanałowe czy wewnątrzścienne),  szybko reagują na sygnał ze sterownika i na bieżąco uzupełniają straty ciepła (wyjątkiem bywają bardzo mroźne dni, podczas których ogrzewanie działa dłużej). Po osiągnięciu zadanej temperatury, grzejniki możliwie najszybciej przerywają grzanie. To nowość w rozwoju systemów grzewczych, której fundamentem jest ekonomika i poszanowanie energii.

  Ogrzewanie hybrydowe REGULUS-system

  DYNAMICZNE GRZEJNIKI REGULUS®-system

  Grzejnik dynamiczny to taki, który szybko osiąga pełną moc, przy niewielkim nakładzie energii. Jego dynamika jest rezultatem specyficznej konstrukcji, którą cechuje mała masa całkowita (masa grzejnika i zawartej w nim wody) i wysoka sprawność w pobieraniu ciepła z wody instalacyjnej i skutecznym przekazywaniu tego ciepła otoczeniu (miedziano-aluminiowa budowa – wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego miedzi i aluminium). Wszystkie systemy grzewcze REGULUS®-system zarówno ścienne (REGULLUS, SOLLARIUS), jak i kanałowe (CANAL) oraz wewnątrzścienne (INSIDE) stanowią wysokosprawny wymiennik ciepła i świetnie sprawdzają się w instalacjach niskotemperaturowych i hybrydowej dystrybucji ciepła.

  Więcej na www.regulus.com.pl

  Źródło:
  REGULUS-system
  Artykuł został dodany przez firmę

  REGULUS-system

  REGULUS-system Wójcik Spółka Jawna jest producentem polskim zajmującym się wytwarzaniem grzejników centralnego ogrzewania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.