google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jaki grzejnik do domu: olejowy czy konwektorowy?

  Istnieje wiele sposobów na szybkie i skuteczne dogrzanie wnętrza domu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór grzejnika elektrycznego, o który można się oprzeć, by poczytać książkę. W razie potrzeby łatwo przenieść go z pokoju do pokoju, i tym samym ocieplić całe mieszkanie. Tylko który model wybrać: olejowy czy konwektorowy?

  Jaki grzejnik do domu: olejowy czy konwektorowy?

  Co warto wiedzieć o grzejniku olejowym?

  Grzejnik olejowy to idealne urządzenie dla niespiesznych domatorów. Urządzenie rozgrzewa się dość długo – osiągnięcie pełnej mocy może mu zająć nawet kilka godzin – ale dzięki temu dłużej trzyma ciepło i oddaje je także przez kilka godzin po wyłączeniu. Jeśli wpadamy do mieszkania tylko na chwilę, chcielibyśmy porządnie cię ogrzać i biec dalej, model zasilany olejem zupełnie się w tej funkcji nie sprawdzi.

  Grzejnik olejowy to także urządzenie stabilne, wydajne i bardzo skuteczne. Pozwala na osiągnięcie wysokiej temperatury nawet w niesprzyjających warunkach – w mieszkaniu nieocieplonym lub z nieszczelnymi oknami. W przeciwieństwie do farelki nie wysusza powietrza, więc może być eksploatowany bezustannie. Poradzi sobie w ociepleniem zarówno małych, jak i dużych pomieszczeń.

  Jeśli nie przeszkadza nam wygląd klasycznego grzejnika (kaloryfera żeberkowego), grzejnik olejowy może być tym, czego potrzebujemy. Pamiętajmy jednak, że to urządzenie o znacznym ciężarze, w zawiązku z czym trudno je podnieść. Na szczęście zazwyczaj ma wbudowane kółeczka, które ułatwiają przemieszczanie grzejnika olejowego między pokojami. Problem może pojawić się w sytuacji, gdy ogrzać chcemy inne piętro lub strych w domku jednorodzinnym – jest dość nieporęczny.

  Więcej korzyści płynących z wybrania grzejnika olejowego znajdziesz tutaj: Grzejnik olejowy czy konwektorowy? Który wybrać?.

  Jaki grzejnik do domu: olejowy czy konwektorowy?

  Czym cechuje się grzejnik konwektorowy?

  Grzejnik konwektorowy to największy rywal olejowego – cieszy się ogromną popularnością z uwagi na szybki efekt grzania oraz atrakcyjną cenę. W przeciwieństwie do poprzednika jest lekki, a więc łatwy do przenoszenia. Co jednak najważniejsze: błyskawicznie się nagrzewa. To dobry wybór dla osób, które wracają do domu późno i szybko chcą się ogrzać. Im mniejsze pomieszczenie, tym lepiej wypełnia swoją funkcję. Warto bowiem wiedzieć, że grzejnik konwektorowy jest mniej wydajny od olejowego. Ten drugi ogrzeje znacznie większe pomieszczenie. Szybkie nagrzewanie się grzejnika konwektorowego sprawia, że po odłączeniu od prądu szybciej się wychładza.

  Podczas działania grzejnik konwektorowy – zgodnie z nazwą – wykorzystuje konwekcję, czyli „efekt wznoszącego się powietrza”. Urządzenie zasysa powietrze znajdujące się pod nim, przepuszcza przez grzałkę i wypuszcza górą. Podobnie działa termowentylator, czyli farelka, choć jest znacznie mniej wydajny. Proces niestety przyczyna się do wysuszenia powietrza, co w dłuższej perspektywie może źle wpłynąć na nasze samopoczucie, kondycję skóry czy inne elementy w pomieszczeniu, np. rośliny. Ponadto grzejnik konwektorowy pracuje znacznie głośniej od olejowego.

  Jaki grzejnik do domu: olejowy czy konwektorowy?

  Regulacja temperatury – ważny parametr

  Zasadniczo oba rodzaje grzejników pozwalają na kontrolę temperatury. Jeśli zostały wyposażone w termostat, po osiągnięciu wyznaczonej temperatury samoistnie się wyłączą. Z kolei gdy temperatura spadnie poniżej ustalonej, na powrót się włączą i dogrzeją pomieszczenie. Dzięki tej opcji zawsze będziemy mieli w domu tak ciepło, jak lubimy, a do tego zaoszczędzimy na opłatach.

  Jeśli zdecydujemy się na grzejnik olejowy, przydatny będzie również timer. Ten dodatek sprawi, że ustawimy godzinę, o której urządzenie ma się włączyć. Nawet jeśli wrócimy do domu późno, pomieszczenia będą przygotowane: ciepłe i przyjazne.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.