google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 21.05.2019
  1 USD
  3.8625
  0.0082
  1 EUR
  4.3055
  0.006
  1 CHF
  3.8235
  0.0046
  1 GBP
  4.9038
  -0.0079
  1 RUB
  0.0598
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grzejniki ścienne REGULUS®-system – efektywność i komfort

  Grzejniki ścienne Regulus®-System – efektywność i komfort

  Jakie grzejniki wybrać do nowoczesnych, energooszczędnych budynków, aby zapewnić użytkownikom  możliwość wyboru lub też zmianę sposobu ogrzewania w zależności od wymagań. Z pewnością jedną z cech takich grzejników powinna być szybka reakcja na sygnał ze sterownika. Dynamicznie pracujące grzejniki gwarantują nie tylko komfortową temperaturę, ale też niższe koszty ogrzewania – można nimi łatwo sterować. Grzejniki ścienne REGULUS®-system ze względu na miedziano-aluminiową konstrukcję i małą pojemność wodną są odpowiedzią na współczesne wymagania w zakresie efektywności i komfortu cieplnego.

  MAŁA POJEMNOŚĆ WODNA I MAŁA MASA

  Konstrukcję grzejników REGULUS®-system cechuje bardzo mała pojemność wodna i mała masa całkowita (masa grzejnika wypełnionego wodą). Taka budowa jest gwarancją niemal natychmiastowej reakcji na sygnał ze sterownika – grzejniki szybko się nagrzewają i szybko stygną, co więcej mniejszym początkowym wydatkiem energii osiągają pożądaną temperaturę. Dynamicznie pracujące grzejniki zapewniają niskie koszty eksploatacji w sezonie grzewczym, dają także możliwość swobodnego korzystania z ogrzewania przez cały rok, bowiem koszty uruchomienia grzejników, aby nieco podnieść  temperaturę np. podczas chłodnego lata są stosunkowo niewielkie.

  GRZEJNIKI DO POMP CIEPŁA I KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH

  Kolejną istotną zaletą grzejników REGULUS®-system jest duża powierzchnia wymiany ciepła. Powierzchnia grzejników jest mocno pofalowana przez co powierzchnia wymiany ciepła jest bardzo duża. Ciepło rozchodzi się promieniście na całe pomieszczenie. Dodatkowo ciepło emitowane jest poprzez konwekcję. Powietrze zasysane jest od dołu, przepływa przez wnętrze grzejnika i po zetknięciu się z powierzchnią rur i lamelek ogrzane wypływa górą przez perforowaną obudowę. Mieszana emisja  ciepła zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym wnętrzu.We współczesnym energooszczędnym budownictwie, gdzie stosuje się kotły kondensacyjne i pompy ciepła możliwość niskotemperaturowego grzania ma znaczenie kluczowe.

  GRZEJNIKI ŚCIENNE REGULUS®-system

  Grzejniki ścienne w ofercie REGULUS®-system podzielone są na dwie główne grupy: REGULLUS (górna osłona owalna) oraz SOLLARIUS (górna osłona płaska) – wersje:

  • PLAN – modele o płaskiej, gładkiej powierzchni – w wersji SOLLARIUS PLAN model DECOR – wąski i wysoki
  • METALLIC – grzejniki w kolorze aluminium, przed malowaniem farbą proszkową na kolor bezbarwny aluminiowe elemanty zewnętrzna grzejnika są dokładnie polerowane
  • E-VENT – wodny grzejnik z wbudowanym wentylatorem, o 30% większa moc bez zwiększania gabarytów
  • WYKONANIE BASENOWE – modele przeznaczone do wnętrz o podwyższonej wilgotności, charakteryzują się pogrubioną warstwą specjalnego lakieru
  • WYKONANIE KOLOROWE – grzejniki w kolorach z palety RAL K7 bez dopłaty, w takiej samej cenie jak grzejniki białe
  Źródło:
  REGULUS-system
  Artykuł został dodany przez firmę

  REGULUS-system

  REGULUS-system Wójcik Spółka Jawna jest producentem polskim zajmującym się wytwarzaniem grzejników centralnego ogrzewania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.