google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 21.03.2019
  1 USD
  3.7581
  -0.0186
  1 EUR
  4.2870
  0.0006
  1 CHF
  3.7849
  0.0068
  1 GBP
  4.9503
  -0.0452
  1 RUB
  0.0590
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowoczesne powietrzne pompy ciepła – co je wyróżnia?

  Nowoczesne powietrzne pompy ciepła Saunier Duval

  Powietrzne pompy ciepła zajmują dominującą pozycję na europejskim rynku pomp ciepła. W Niemczech stanowią już 70% wszystkich tego typu urządzeń, w Polsce natomiast 40% ze znaczącą tendencją wzrostową. Na intensywny rozwój produkcji mają wpływ nowe technologie, dzięki którym znacząco wzrasta efektywność pomp.

  W ostatnich latach dwukrotnie zwiększyła się liczba modeli powietrznych pomp ciepła dostępnych na rynku. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w zeszłym roku w Polsce rynek powietrznych pomp ciepła wzrósł o 55%. Ich popularność wynika z ceny niższej niż w przypadku innych rodzajów pomp ciepła i łatwości montażu – powietrzne pompy nie wymagają prac ziemnych. Na wzrost sprzedaży pomp wpływają też coraz nowocześniejsze technologie stosowane w ich produkcji.

  Efektywne działanie

  Powietrzne pompy ciepła są coraz bardziej wydajne. W ciągu kilkunastu ostatnich lat w urządzeniach znacząco wzrósł współczynnik efektywności COP. W nowej pompie marki Saunier Duval GeniaAir Split może on wynosić nawet 5,0.

  Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie powietrznymi pompami ciepła o mniejszej mocy grzewczej. Budynki są coraz bardziej energooszczędne, a systemy grzewcze działają w układzie hybrydowym – pompy ciepła są wspierane pracą drugiego urządzenia, np. kotła kondensacyjnego i nie potrzebują tak dużej mocy grzewczej.

  Cicha praca

  Dzięki rozwojowi technologii, możliwa jest produkcja coraz cichszych urządzeń. Pompa GeniaAir Split w trybie cichym w odległości 3 m emituje dźwięk na poziomie 32 dB – cichszym niż naturalne szmery w domu. Tak nieinwazyjna emisja dźwięku pozwala na instalację pompy nawet w domu stojącym w gęsto zabudowanym terenie.

  Aby przekonać się jak cicho pracuje pompa GeniaAir, warto odwiedzić soundbox stworzony przez markę Saunier Duval – narzędzie pozwala na sprawdzenie poziomu dźwięku pompy z różnej odległości, a także na zewnątrz i wewnątrz domu.

  Elastyczne działanie

  Powietrzne pompy ciepła to odpowiedź na potrzeby tych inwestorów, którzy wymagają elastyczności w budowie systemu grzewczego. To dobre rozwiązanie w przypadku modernizacji ogrzewania – powietrzna pompa ciepła może stanowić wsparcie dla już zainstalowanych urządzeń grzewczych.

  Pompa GeniaAir Split umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku oraz podgrzewanie wody użytkowej. Jeśli zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest większe niż 188 litrów (taka ilość pokrywa potrzeby czteroosobowej rodziny), istnieje możliwość zamontowania stacji hydraulicznej z wolnostojącym zasobnikiem zamiast centrali grzewczej. Pompa tego typu nadaje się do ogrzania zarówno małych budynków, jak i dużych domów jedno i dwurodzinnych. 

  Niższe koszty eksploatacji

  Podczas projektowania pompy GeniaAir Split, eksperci marki Saunier Duval oprócz efektywności i elastyczności, skupili się na opłacalności działania urządzenia w kilku aspektach. Wyższa klasa efektywności energetycznej A++ pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji.

  Dzięki kompaktowym rozmiarom centrali grzewczej (jest wielkości standardowej lodówki), inwestor może oszczędzić na budowie kotłowni i komina, które nie są potrzebne w działaniu powietrznej pompy ciepła. Każde z urządzeń przed wysyłką do klienta jest testowane i posiada 5 lat gwarancji. 

  Więcej informacji na temat technologii użytych przy produkcji pompy GeniaAir Split  jest dostępnych na www.saunierduval.pl

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.