google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak urządzić warsztat w garażu?

  Jak urządzić warsztat w garażu?

  Garaż to miejsce, które rządzi się zupełnie innymi zasadami, niż inne pomieszczenia w domu. Jednak posiadając pewną przestrzeń, warto ją odpowiednio zagospodarować, aby można było przechowywać tam sprzęty, czy też różne przedmiotu, na które w innych miejscach po prostu już nie ma miejsca. Sprawdź zatem, co zrobić, aby Twój garaż stał się zarówno funkcjonalny, jak i uporządkowany.

  Garaż nie tylko dla samochodów

  Większość z nas woli postawić odrobinę większy garaż, aby mógł zmieścić się w środku nie tylko samochód, motor, czy też rowery. Zyskując odrobinę dodatkowego miejsca, możemy stworzyć, choćby mały warsztat dla majsterkowicza. W końcu w każdym domu coś się psuje, a później coś trzeba naprawić, skręcić, czy po prostu skleić. I właśnie w tym celu tworzy się warsztaty. Najważniejsze staje się odpowiednie uporządkowanie tej strefy, aby wiedzieć dokładnie, gdzie co można znaleźć.

  Sposoby urządzania warsztatu w garażu

  Kiedy mamy małą przestrzeń do zagospodarowania to bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi przede wszystkim na dwie kwestie. Po pierwsze na wykorzystanie każdej przestrzeni na przechowywanie niezbędnych przedmiotów, a po drugie wydzielenie miejsca i przestrzeni do pracy.

  Zorganizuj przechowywalnie z prawdziwego zdarzenia

  Najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie regału, na którym będzie można poukładać wszystkie sprzęty, takie jak wiertarki, czy nawet spawarki i inne urządzenia, które posiadamy w domu. Najlepszym, a przy okazji najtrwalszym rozwiązaniem będą metalowe regały, które można zakupić na stronie internetowej fami.com.pl. Regały z dużą ilością półek i szuflad sprawią, że znacznie łatwiej będzie można poukładać, a później odnaleźć różne przedmioty. Jeśli chcemy sprzęty, czy też produkty, takie jak gwoździe, nakrętki, kleje itp. poukładać do pudełek i umieścić je na półkach, to dobrym rozwiązaniem będzie naklejenie na nich etykiet, aby nie trzeba było ich za każdym razem otwierać, kiedy będziemy chcieli określić, jaka jest zawartość pudełka.

  Oprócz regałów, czy też półek ściennych możemy zdecydować się na zamontowanie uchwytów, czy wieszaków, za pomocą których można zaoszczędzić miejsce. Na ścianach można wieszać zarówno rowery, opony, jak i sprzęty. Dobrym pomysłem będzie układanie tam przedmiotów częstszego użytku, gdyż zawsze będą na wierzchu i nie będzie trzeba ich szukać.

  Stwórz strefę pracy

  Najważniejsze jest to, aby można było swobodnie przemieszczać się między strefą pracy a samochodem. W końcu najważniejsze jest to, aby w trakcie pracy nie doszło do zniszczenia karoserii, czy innych uszkodzeń, wynikających, np. z przypadkowego zrzucenia młotka. Sami musimy ocenić na jak duży blat, czy też stół dla majsterkowicza możemy sobie pozwolić. Następnie trzeba zwrócić uwagę na to, aby w okolicy tej strefy znajdowała się pewna ilość łączy i gniazdek, aby można było podłączyć urządzenia oraz zainstalować niezbędne oświetlenie. Nawet najbardziej doświadczony majsterkowicz może mieć gorszą chwilę lub coś może go zaskoczyć, dlatego warto mieć w zasięgu ręki apteczkę, choćby tak na wszelki wypadek.

  Tagi:

  ,
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.