google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 21.03.2019
  1 USD
  3.7581
  -0.0186
  1 EUR
  4.2870
  0.0006
  1 CHF
  3.7849
  0.0068
  1 GBP
  4.9503
  -0.0452
  1 RUB
  0.0590
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Salon z dużym tarasem ogrzewany grzejnikami kanałowymi

  Salon z dużym tarasem ogrzewany grzejnikami kanałowymi

  Klimat w Polsce cechuje duża dynamika, dlatego do ogrzewania wnętrz o dużych przeszkleniach najlepszym rozwiązaniem jest szybko reagujące ogrzewanie kanałowe. Grzejniki kanałowe mają bardzo małą masę i małą pojemność wodną dzięki czemu szybko zaczynają grzać pełną mocą. Działają jak kurtyna ciepłego powietrza i zabezpieczają przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasu (balkonu) w głąb pomieszczenia.

  Aby maksymalnie zmniejszyć długość i głębokość kanału, a jednocześnie otrzymać wymaganą moc grzewczą można wybrać grzejniki kanałowe z wentylatorem. Wentylator znacznie zwiększa moc grzejnika i powoduje że ogrzewanie jest dynamiczniejsze. Działa cicho, dzięki czemu jego praca gwarantuje komfort użytkowania. Zestawy ogrzewania kanałowego z wentylatorem są bardzo płytkie – ich głębokość  to zaledwie 8 cm, stąd też montaż grzejników kanałowych z wentylatorem nie musi być zaplanowany na etapie projektowania. 

  Dzięki dużej dynamice działania grzejników kanałowych można zaprogramować różne temperatury wnętrza w zależności od pory dnia – tzw. programowanie temperatur pracy w wybranych przedziałach czasu, jak również w zależności od dnia tygodnia – programowanie  tygodniowe np. poniedziałek-piątek oraz osobno: sobota, niedziela. Grzejniki kanałowe mogą pracować w temperaturach pracy ogrzewania podłogowego. W przypadku systemu hybrydowego – połączenie np. ogrzewania kanałowego z podłogowym, zawsze warto zainstalować na rozdzielaczu rotametry. Pozwalają one na łatwą zmianę proporcji grzania poprzez "podłogówkę" i „kanałówkę”.

  Salon z dużym tarasem ogrzewany grzejnikami kanałowymi

  Duże znaczenie mają również walory estetyczne, dlatego też system ogrzewania kanałowego tak chętnie jest stosowany np. we wnętrzach z dużymi drzwiami tarasowymi. Grzejnik kanałowy ukryty jest pod podestem, który może być wykonany z aluminium do wyboru w wersji malowanej lub anodowanej, w ofercie są również podesty drewniane. Wzory i kolory podestów można dopasować do rodzaju podłogi. Poza sezonem grzewczym warto wymienić podest ażurowy na pełny podest posezonowy. To doskonałe zabezpieczenie wnętrza kanału przed zabrudzeniem w czasie kiedy grzejniki kanałowe nie pracują.

  W ofercie REGULUS®-system zestawy ogrzewania kanałowego z konwekcją naturalną – system CANAL: SOLO, DUO, QUATTRO, DUBEL oraz z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem – system CANAL VENT: TRIOVENT oraz QUATTROVENT. Zróżnicowane również ze względu na szerokość zestawów oraz ich głębokość. Do wyboru również szeroka gama podestów z aluminium – szczeble w układzie poprzecznym lub podłużnym – dostępne wykonanie z aluminium malowanego (paleta RAL K7) lub aluminium anodowanego (4 kolory anodowania: czarny, inox, naturalny, oliwka). W ofercie także podesty z drewna dębowego lub bukowego (2 wzory szczebli).

  Więcej na: www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe

  Źródło:
  REGULUS-system
  Artykuł został dodany przez firmę

  REGULUS-system

  REGULUS-system Wójcik Spółka Jawna jest producentem polskim zajmującym się wytwarzaniem grzejników centralnego ogrzewania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.