google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Panasonic rozpoczyna produkcję urządzeń Aquarea w Europie

  Panasonic rozpoczyna produkcję urządzeń Aquarea w Europie

  Firma Panasonic Corporation rozpoczęła produkcję pomp ciepła typu powietrze-woda w fabryce Panasonic AVC Networks Czech w Pilznie (w Republice Czeskiej). Uruchominie nowej linii produkcyjnej ma na celu jest wzmocnienie pozycji Panasonic na europejskim rynku systemów HVAC.

  Pompy ciepła Aquarea wykorzystują energię z powietrza, zapewniając ogrzewanie, chłodzenie i produkcje c.w.u. Są one tańszą, bardziej ekologiczną i zrównoważoną energetycznie alternatywą dla konwencjonalnych paliw kopalnych lub systemów elektrycznych.

  Do tej pory pompy ciepła Panasonic były importowane do Europy z zakładu produkcyjnego w Malezji. Jednak ze względu na gwałtowny wzrost popytu na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, Panasonic postanowił uruchomić nową jednostkę produkcyjną w Czechach. Ma ona zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energooszczędne systemy grzewczo-chłodzące na rynku europejskim. Produkcja pomp ciepła w Pilznie pozwoli lepiej dostosować parametry urządzeń do europejskich norm i skrócić czas realizacji zamówień na produkty Aquarea dla klientów w Europie. Co ważne, ograniczony zostanie również negatywny wpływ na środowisko spowodowany długodystansowym transportem produktów z Malezji.

  Panasonic rozpoczyna produkcję urządzeń Aquarea w Europie

  Nowo powstała fabryka ma obecnie jedną linię produkcyjną, a jej zdolność produkcyjna ma się stopniowo zwiększać do 40 000 jednostek Aquarea rocznie - zgodnie z planem Panasonic, który zakłada, iż fabryka w Czechach stanie się w przyszłości jednym z głównych zakładów produkujących pompy Aquarea.

  - Jesteśmy dumni z nowej fabryki i linii produkcyjnej oraz z możliwości, jakie dają nam one w Europie. Obserwujemy duży wzrost zapotrzebowania na produkty Aquarea i zależy nam na zaspokojeniu potrzeb klientów w całej Europie - mówi Enrique Vilamitjana, Managing Director w Panasonic Appliances Air-Conditioning Europe.

  Wykorzystując ponad 60-letnie doświadczenie w obszarze systemów ogrzewania i chłodzenia, Panasonic wciąż rozwija swoje produkty pod kątem efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowej fabryce w Czechach Panasonic zwiększy produkcję pomp ciepła Aquarea, by zaspokoić potrzeby europejskiego rynku na energooszczędne systemy HVAC.

  Źródło:
  Panasonic Marketing Europe Gmbh
  Artykuł został dodany przez firmę

  Panasonic Marketing Europe Gmbh

  Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.