google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 11.10.2019
  1 USD
  3.9145
  -0.0081
  1 EUR
  4.3097
  -0.012
  1 CHF
  3.9192
  -0.0346
  1 GBP
  4.8929
  0.0958
  1 RUB
  0.0610
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ogrzewanie domu – co wybrać?

  Ogrzewanie domu – co wybrać?
  Każdy chce, aby jego dom bądź mieszkanie było ciepłe i przytulne. Staramy się uszczelniać okna i drzwi lub inwestujemy w drogie ogrzewanie podłogowe w łazience bądź w kuchni. Wszystko po to, aby w zimowe wieczory, po powrocie z pracy, można było usiąść w ciepłym pomieszczeniu i spokojnie się zrelaksować. Niestety, ogrzewanie domu nie jest tanią sprawą. Dlatego, jeżeli decydujemy się na konkretną formę systemu grzewczego, warto zapoznać się z przewidywalnymi kosztami nie tylko instalacji, ale również późniejszych rachunków, dzięki czemu będziemy mogli wybrać metodę, która najbardziej odpowiada naszym finansowym możliwościom.
   
  Kominki i piecyki z płaszczem wodnym

  Właściciele domów i mieszkań coraz częściej decydują się na kominki z płaszczem wodnym. Utrzymanie takiego typu ogrzewania jest tańsze niż np. standardowe centralne lub gazowe ogrzewanie, a także bardziej ekologiczne. Same kominki były wykorzystywane do ogrzewania domu już od dawna. Obecnie jednak stosuje się kominki z płaszczem wodnym. Płaszcz wodny to nic innego jak specjalnie skonstruowana rura, która umieszczana jest nad piecykiem/kominkiem. Ogrzana w ten sposób woda jest kierowana do centralnego ogrzewania, a stamtąd do grzejników.

  Tego typu system grzewczy musi mieć 2 źródła ciepła. Najczęściej jest to bezobsługowy kocioł gazowy, olejowy lub elektryczny. Dodatkowym atutem tego typu ogrzewania jest możliwość podgrzania wody użytkowej.

  Piecyki z płaszczem wodnym na zagrzej.pl

  Dystrybucją piecyków z płaszczem wodnym zajmuje się między innymi sklep zagrzej.plW ich szerokiej ofercie znajdziemy dużą ilość piecyków z płaszczem wodnym, które nie tylko będą pełniły rolę grzewczą, ale także estetyczną. Są one bowiem bardzo ładnie wykonane i mogą stanowić ciekawy dodatek do niejednego wnętrza od klasycznego po bardziej nowoczesne i awangardowe. Piecyki oferowane przez nich oferowane wykorzystują do działania pellet. Jest to forma biopaliwa. Najbardziej popularny jest pellet drzewny, który pozyskuje się ze sprasowania trocin powstałych podczas pracy tartaków.  

  Zalety piecyków z płaszczem wodnym

  Wszystkie produkty, które oferuje portal zagrzej.pl, są bardzo proste w obsłudze. Produkują mało popiołu, a do ich instalacji nie potrzeba dużo miejsca. Dlatego jest to świetne rozwiązanie w domach, w których nie ma dużej kotłowni do zainstalowania wielkiego kotła na paliwo stałe. Jeżeli zainstalujemy w swoim domu kominek z płaszczem wodnym nasze rachunki za ogrzewanie mogą spaść nawet o połowę. Oprócz tego jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, co obecnie może być bardzo ważne, ponieważ nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Montaż takiego piecyka trwa z reguły jeden dzień, dzięki czemu nie trzeba nastawiać się na długotrwały i uciążliwy remont, który uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Jak widać kominki z płaszczem wodnym mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla zabieganych ludzi, którzy nie mają czasu na obsługę węglowych pieców.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.