google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Chroń swój dom przed negatywnymi skutkami zimy

  Automatik Elektrociepło logo

  Mimo, że w ciągu kilku ostatnich lat zimy nie były tak srogie jak jeszcze kilkanaście lat temu, więc z pozoru może się wydawać, że zagrożenia spowodowane przez srogą zimę nie są tak poważne. Niestety do końca tak nie jest… Doświadczenia kilku ostatnich lat pokazały, że zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych stanowi kolejne niebezpieczeństwo. Wystarczy kilka śnieżnych lub mroźnych dni, aby zagrożone było bezpieczeństwo ludzi, budynków oraz pojazdów.

  Automatik Elektrociepło - ogrzewanie przeciwoblodzeniowe

  Montaż ogrzewania przeciwoblodzeniowego na fragmentach dachów,  w rurach spustowych, rynnach oraz na podjeździe do garażu jest rozwiązaniem  komfortowym jednocześnie ekonomicznym dla właściciela lub zarządcy nieruchomości. Najwyższa jakość kabli i mat grzejnych o podwyższonej odporności na promieniowanie UV,  sterowników oraz akcesoriów montażowych, wpływa na niskie koszty użytkowania i niezawodność systemu. O czym świadczy 20-letnia gwarancja udzielana przez producenta. Odśnieżanie ręczne z użyciem mieszanek solnych w rezultacie jest droższe i nie zawsze  na czas uda się na czas zareagować na zmieniające się warunki pogodowe.

  Automatik Elektrociepło - ogrzewanie przeciwoblodzeniowe

  Dzięki zainstalowaniu systemu przeciwoblodzeniowego znikają obawy, że po zimie czeka nas naprawa elewacji z powodu zamarzającego w rynnach śniegu i wody. Zużycie energii elektrycznej jest niskie w porównaniu z kosztami ewentualnych napraw rynien i rur spustowych czy elewacji. Jeśli już natomiast zdarzy się bezśnieżna zima to koszty działania systemu będą zerowe.

  Automatik Elektrociepło - ogrzewanie przeciwoblodzeniowe

  Ogrzewanie przeciwoblodzeniowa na podjazdach zapewnia suchą i czystą nawierzchnię, co jest szczególnie istotne przy bardzo dużym nachyleniu powierzchni. System przeciwoblodzeniowy może być ułożony na całej powierzchni podjazdu lub tylko pod śladami kół.  Na podjazdach, których nachylenie nie jest duże stosujemy zazwyczaj ochronę tylko w formie pasów.

  Automatik Elektrociepło - ogrzewanie przeciwoblodzeniowe

  Na niskie koszty pracy systemu przeciwoblodzeniowego wpływa zastosowanie cyfrowego sterownika, który współpracuje ze zintegrowanymi czujnikami temperatury i wilgoci.  Sterownik pozwala   zaoszczędzić około 75% energii elektrycznej w porównaniu do systemów z pomiarem tylko temperatury. Zastosowana  automatyka jest bardzo dokładna,  włącza system tylko wówczas, gdy zaistnieje taka potrzeba, gdy wystąpi  zamarzający opad, a następnie automatycznie go wyłącza.

  Zainstalowany system przeciwoblodzeniowy pozwala zaoszczędzić nasz czas oraz finanse. Co jest ważne, system nie walczy z negatywnymi skutkami zimy, ale zapobiega powstawaniu potencjalnych problemów.

  Źródło:
  Autor: Dorota Osińska Automatik Elektrociepło
  Automatik Elektrociepło
  Artykuł został dodany przez firmę

  Automatik Elektrociepło

  Automatik Elektrociepło z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży grzewczej - ogrzewanie elektryczne. Od początku działalności realizujemy założenie: ogrzewać ludzi energią elektryczną w miejscu ich zamieszkania, tam gdzie pracują , tam gdzie wypoczywają

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.