google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jakie grzejniki do nowoczesnego domu? A może ogrzewanie kanałowe?

  Ogrzewanie kanałowe REGULUS-system

  W nowoczesnych domach ważna jest możliwość sterowania dostarczanym poprzez grzejniki ciepłem. Ogrzewanie podłogowe cechuje duża bezwładność cieplna, a znacznie bardziej sterowalne grzejniki ścienne wymagają zarezerwowania miejsca na ścianach. Warto zatem rozważyć zakup grzejników kanałowych, które działają równie dynamicznie jak grzejniki ścienne, a umieszczone są w podłodze.

  System kanałów grzewczych rozmieszcza się liniowo wzdłuż przeszkleń. W ofercie REGULUS®-system szerokość kompletnego zestawu ogrzewania kanałowego wynosi od 25 do 40 cm, głębokość od 8 do 70 cm, długość dostosowuje się do wymiarów pomieszczenia (przeszklenia). Grzejniki ukryte są pod ażurowym podestem, który jest jedynym widocznym dla użytkownika elementem systemu.

  Wzór i kolor podestów można dopasować do charakteru wnętrza. W ofercie podesty z drewna – dębu lub buku, a także z aluminium. Podesty aluminiowe mogą być pomalowane na wskazany przez inwestora kolor wybrany z palety RAL – bez dodatkowych kosztów za malowanie lub też mogą być anodowane na jedną z pięciu wybranych barw. 

  Ogrzewanie kanałowe REGULUS-system
  Co ważne przy ogrzewaniu kanałowym, inaczej niż w przypadku ogrzewania podłogowego płaszczyznowego, nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wybór materiału na podłogę, mogą to być deski, parkiet, mozaika, panele, wykładzina, kamień, ceramika, laminat czy beton.   

  W ogrzewaniu kanałowym istotną zaletą jest możliwość szybkiego uruchamiania i przerywania grzania oraz łatwe sterowanie jego intensywnością. To rozwiązanie, które może być stosowane jako ogrzewanie  samodzielnie lub wspomagające. W przypadku pomieszczeń o dużej kubaturze można ogrzewać wybrane segmenty obiektu, pomijając pozostałe, to tzw. ogrzewanie strefowe. Grzejniki kanałowe mogą stanowić również element hybrydowej dystrybucji ciepła. To rozwiązanie o uniwersalnym zastosowaniu sprawdzające się w budynkach mieszkalnych – zarówno apartamentowcach jak i domach jedno-i wielorodzinnych, drewnianych – budowanych np. z bali, również zabytkowych i wszystkich w których nie można zamontować grzejników na ścianach, a istotna jest możliwość sterowania dynamiką grzania.

  https://www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe

  Źródło:
  REGULUS-system
  Artykuł został dodany przez firmę

  REGULUS-system

  REGULUS-system Wójcik Spółka Jawna jest producentem polskim zajmującym się wytwarzaniem grzejników centralnego ogrzewania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.