google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Ciepło w wersji smart. Mobilna kontrola systemów grzewczych

  Mobilna kontrola systemów grzewczych Immergas

  Technologia inteligentnych domów na dobre zagościła w sferze nieruchomości i stała się niemal naturalnym elementem aranżacji naszych mieszkań. Nic dziwnego. Mobilne zarządzanie zespołem domowych urządzeń, oprócz wygody i komfortu psychicznego zapewnia także oszczędność – czasu, pieniędzy i środowiska. Zalety te są szczególnie widoczne w sferze ciepłownictwa.

  Początek sezonu grzewczego to dobra okazja, by rozważyć modernizację domowej instalacji grzewczej. Decyzja taka nabiera jeszcze więcej sensu, gdy dysponujemy starym kotłem, który jest mało wydajny i nieekologiczny w porównaniu z urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Dodatkowym atutem wymiany kotła lub zakupu pompy ciepła jest fakt, że producenci udostępniają rozwiązania pozwalające na zarządzanie tymi urządzeniami z poziomu smartfonów. A łatwe i intuicyjne sterowanie ogrzewaniem przydaje się nie tylko zimą.

  Dla jednych luksus, dla innych standard

  Możliwość kierowania zintegrowanymi systemami domowych urządzeń z poziomu aplikacji to duże udogodnienie. Wiodące marki na rynku ciepłowniczym są tego świadome, dlatego idą z duchem czasu i udostępniają klientom specjalne aplikacje, dzięki którym sterowanie temperaturą w domu oraz pracą urządzeń grzewczych staje się nie tylko prostsze, ale pozwala na oszczędności w domowym budżecie.

  Polska znajduje się w strefie klimatycznej, która wymaga od nas ciągłego dostosowywania pracy naszych urządzeń grzewczych. Odpowiednie ustawienia kotłów kondensacyjnych czy pomp ciepła będą inne o każdej porze roku.  Jednak gdy mowa o optymalnym ogrzewaniu mieszkania,  potrzebna jest już nie tylko uniwersalna regulacja, ale doraźna kontrola, która pozwoli dostosować zużycie energii do pory dnia i nocy oraz aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Urządzenia grzewcze nie powinny bowiem zużywać tyle samo energii w słoneczny zimowy poranek z niewielkim przymrozkiem i w kilkunastostopniowe mrozy. Jak kontrolować ogrzewanie w domu będąc poza nim? Odpowiedź jest prosta – za pomocą smartfonu.

  Oszczędność = Ekologiczność

  Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest Dominus – aplikacja stworzona przez Immergas, lidera branży grzewczej. Umożliwia ona płynną regulację oraz kontrolę warunków panujących w domu z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala również na bieżący odczyt temperatury zasilania instalacji oraz poziomu ciepła w ogrzewanych pomieszczeniach. Dzięki stałemu dostępowi do ustawień głównych parametrów systemu grzewczego, użytkownik ma możliwość optymalnego zarządzania energią cieplną w swoim domu. Tym samym oszczędza energię, a w konsekwencji – chroni środowisko.

  Problem rozwiązany – dosłownie „od ręki”

  Jedną z głównych zalet aplikacji Dominus jest natychmiastowe informowanie użytkownika o zakłóceniach pracy systemu grzewczego w mieszkaniu lub w domu. Wystarczy kilka ruchów palcem by dowiedzieć się w jakim trybie pracy jest nasz kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła. Jeśli aplikacja zgłasza nieprawidłowość pracy urządzenia i sami możemy temu zaradzić – aplikacja wytłumaczy nam co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Ponadto Dominus wyświetla opis nieprawidłowości co pozwala użytkownikowi dokładniej poinformować odpowiednie służby techniczne, które mogą jeszcze przed wizytą przygotować się i zaplanować odpowiednie czynności konserwacyjne dla ich efektywnego i bezawaryjnego działania.

  Jedno urządzenie – kontrola nad wszystkim

  Wystarczy zainstalować modem Wi-Fi Dominu z oferty Immergas, by móc zarządzać systemem grzewczym za pomocą aplikacji. Modem łączy się z każdą domową siecią bezprzewodową i może współpracować z dowolnym termostatem typu ON/OFF lub sterownikiem CAR v2.

  Mobilne zarządzanie systemem grzewczym to rozwiązanie, które tylko z pozoru jest skomplikowane i drogie. W rzeczywistości intuicyjna obsługa i stały dostęp do informacji o pracy wybranych urządzeń, którą można kontrolować, to duża oszczędność naszego portfela i nerwów.

  Źródło:
  IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.

  Immergas – topowy dostawca najpopularniejszych, w pełni zintegrowanych systemów grzewczych na rynku. W ofercie firmy znajdują się m.in. kotły gazowe, pompy ciepła, systemy solarne, systemy fotowoltaiczne, grzejniki, sterowniki i inne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.