google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 20.08.2019
  1 USD
  3.9408
  0.0209
  1 EUR
  4.3656
  0.0137
  1 CHF
  4.0227
  0.0156
  1 GBP
  4.7654
  0.0123
  1 RUB
  0.0591
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zastosowanie przekaźników napięciowych

  Ryzyko nagłego spadku lub skoku napięcia to najważniejsze zagrożenie dla każdej sieci elektrycznej. Takie zjawisko może bowiem zniszczyć poszczególne części instalacji, urządzenia lub przyrządy.

  Aby uniknąć podobnej sytuacji i ograniczyć ryzyko, warto zastosować element zwany przekaźnikiem napięciowym.

  Czym są przekaźniki?

  Przekaźniki to urządzenia elektryczne, przeznaczone do wywoływania konkretnej zmiany stanu w obwodach wyjściowych. Aby było to możliwe, muszą spełnić konkretne określone warunki wejściowe. Przekaźnik jest w stanie zareagować na zmianę wejściowej wielkości fizycznej - na przykład napięcia.

  Zastosowanie przekaźników napięciowych
  Po przekroczeniu pewnej wartości, sygnał wyjściowy ulega zmianie. Przekaźniki napięciowe pozwalają sygnałom o większym poziomie napięć na wywoływanie skutków w obwodach, w przypadku których poziomy sygnałów są inne. Urządzenia te mogą służyć także do zwielokrotnienia sygnałów.

  Jak działa przekaźnik napięciowy?

  Przekaźnik napięciowy to urządzenie, którego zadaniem jest kontrolowanie napięcia występującego w sieci. W razie pojawienia się jakichkolwiek wahań od normy, element ten zabezpiecza sieć przed zmianami wartości. Dotyczy to zarówno spadków napięcia, jak i jego wzrostów. Na rynku dostępne są m.in. przekaźniki jednofazowe - z czasową blokadą ich działania, a także urządzenia pozbawione tej blokady. Napięcie zasilania przekaźnika powinno być dopasowane do sieci, w której zostanie zamontowany.

  Zastosowanie przekaźników napięciowych

  Przekaźniki napięciowe reagują na konkretne wielkości wejściowe - wzrost lub spadek powyżej określonego poziomu mierzonej wielkości. Szczególną popularnością cieszą się urządzenia, które służą do zabezpieczania odbiorników trójfazowych przed ewentualnymi wahaniami napięcia w sieci. Mogą też chronić je przed niewłaściwą kolejnością faz czy zwarciami. Największe zastosowanie znajdują w zabezpieczaniu urządzeń z obciążeniem silnika, np sprężarkowych, klimatyzacyjnych czy chłodniczych, a także podlegających częstej kontroli jakości układach samoczynnego załączania się rezerwy.

  Przekaźniki napięciowe - kontaktuj.pl

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.