google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kotłownia taka jak chcesz! Zainspiruj się oszczędnością

  Kotłownia taka jak chcesz! Zainspiruj się oszczędnością

  Każdy posiadacz kotłowni zna to z własnego doświadczenia – specyficzne miejsce, w którym bałagan panuje od zawsze i nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.   Często wydaje się być dziwnie za małe choć metraż wskazuje na sporą przestrzeń. Jak to możliwe? Czy kotły i zasobniki na ciepłą wodę muszą zmieniać kotłownię w składzik, i czy rzeczywiście wymagają specjalnego pomieszczenia?

  Szczęśliwie dla osób, które decydują się na nowoczesne rozwiązanie jakim są gazowe kotły kondensacyjne, nie muszą martwić się tak bardzo o miejsce zainstalowania urządzenia jak posiadacze przestarzałych instalacji grzewczych. Kotły o mocy cieplnej do 30 kW (czyli takiej, która jest zupełnie wystarczająca do ogrzewania większości domów jednorodzinnych) mogą być instalowane nie tylko w pomieszczeniu przeznaczonym wyłącznie na kotłownię. Odpowiednie w tym wypadku będą także kuchnia, łazienka czy inne pomieszczenia nieprzeznaczone na stały pobyt ludzi.

  Producenci gazowych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła są świadomi estetyczno-aranżacyjnych potrzeb swoich klientów. W ich ofertach coraz częściej można znaleźć ekologiczne i wydajne urządzenia, które cechują się nie tylko niewielkimi rozmiarami, ale również zaskakująco estetycznym designem i czystością, którą instalacje opalane węglem nie mogą się poszczycić.

  Firmy, znajdujące się w czołówce branży grzewczej, idą o krok dalej. Immergas wyróżnia się pod tym względem dostępnym już od dłuższego czasu kompaktowym kotłem Victrix Tera.  Urządzenie zyskało popularność poprzez zaskakująco dużą wydajność (może ogrzać cały dom jednorodzinny) przy niewielkich gabarytach – jego wymiary to  440x252x748 cm!

  Kotłownia taka jak chcesz! Zainspiruj się oszczędnością

  To jednak nie jest ostatnie słowo włoskiego producenta instalacji grzewczych. Immergas przygotował także specjalną serię kotłów kondensacyjnych EXA, które dzięki niewielkim rozmiarom mogą być instalowane niemal wszędzie, nawet w ciągu szafek kuchennych. Ponadto wyróżniają się niezwykle intuicyjną obsługą, która, jeśli tylko zechcemy, może być zdalna. Podobnie z modelem Victrix Maior TT ErP – wiszącym kotłem kondensacyjnym, który wyróżnia się subtelną estetyką i kompaktowymi wymiarami.

  Właściciele domów, którzy cenią kompleksowe rozwiązania lub zmuszeni są wyjątkowo oszczędnie wydzielać przestrzeń pod urządzenie grzewcze, również będą zadowoleni z oferty tego producenta. Immergas oferuje bowiem kompletną kotłownię w jednej obudowie – Victrix Zeus 26 2 ErP, wiszący kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 45 l.

  Kotłownia taka jak chcesz! Zainspiruj się oszczędnością

  Zwolennicy kompletnych rozwiązań grzewczych w jednej obudowie powinni także zwrócić uwagę na stojący kocioł kondensacyjny Hercules Condensing ErP. To podobne, choć zdecydowanie większe urządzenie prezentowanego wcześniej Victrix Zeus 26 2 ErP. Różnica pomiędzy tymi kotłami, polega m.in. na większej pojemności zasobnika c.w.u. (120 l.). Dodatkowo Hercules może obsługiwać aż do trzech niezależnych stref grzewczych, w tym dwie niskotemperaturowe (podłogowe) za pomocą opcjonalnych zestawów montowanych wewnątrz kotła.

  Dla posiadaczy kolektorów słonecznych Immergas przygotował równie ciekawe rozwiązanie. Klienci mogą wybrać rozszerzoną opcję stojącego kotła – Hercules Solar z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 200 l, który dodatkowo wyposażony jest fabrycznie w moduł obsługi kolektorów.

  Hercules Solar jest fabrycznie wyposażony w moduł obsługi kolektorów słonecznych

  Okazuje się że kotły nie muszą być dla żadnego pomieszczenia elementem, który skazuje daną przestrzeń na bycie graciarnią po wsze czasy. Współczesne rozwiązania pozwalają na zachowanie estetyki (nie tylko kotłowni, jak w przypadku Victrix Maior, ale i kuchni czy łazienki) oraz na wielowymiarową oszczędność – miejsca, finansów i natury z uwagi na ekologiczny aspekt działania kotłów kondensacyjnych. Załączone zdjęcia to tylko przykłady aranżacji, których może być znacznie więcej. Wystarczy zapytać doświadczonego instalatora lub wybrać się na konsultacje do akredytowanych punktów sprzedaży kotłów Immergas.

  Źródło:
  IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.

  Immergas – topowy dostawca najpopularniejszych, w pełni zintegrowanych systemów grzewczych na rynku. W ofercie firmy znajdują się m.in. kotły gazowe, pompy ciepła, systemy solarne, systemy fotowoltaiczne, grzejniki, sterowniki i inne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.