google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dlaczego serwis analizatora spalin jest tak ważny?

  Logo AFRISO

  Regularne serwisowanie analizatora spalin jest kluczowe jeżeli zależy nam na poprawnym działaniu urządzenia i dokładnym pomiarze podczas analizy spalin.

  https://www.afriso.pl/pl/aktualnosci/2018-01-10-dlaczego-serwis-analizatora-spalin-jest-tak-wazny

  Z pomocą przychodzi autoryzowany serwis producenta, który dysponuje dostępnymi częściami oraz profesjonalnym sprzętem i oprogramowaniem do kalibracji urządzeń pomiarowych, jak i certyfikowanymi gazami wzorcowymi. Dzięki temu mamy gwarancję odpowiednio serwisowanego sprzętu po jego powrocie od techników.

  Ze względu na powolną utratę swoich właściwości w tym czułości na cząsteczki gazów zawartych w spalinach, sensory elektrochemiczne odpowiedzialne za pomiar stężenia powinny być kalibrowane raz w roku. Warto wtedy również zlecić pełny przegląd analizatora, nawet jeśli wszystkie czujniki działają poprawnie. Serwisanci są w stanie znaleźć drobne uszkodzenia mechaniczne, takie jak mikropęknięcia tulejek zbiornika kondensatu, przetarcia przewodów sondy itp. Takie prewencyjne działanie może zapobiec konieczności wysyłki przyrządu do serwisu z powodu błędnych pomiarów parametrów spalania między jedną, a drugą kalibracją. Sensory elektrochemiczne należy oczywiście okresowo wymieniać. Niektórzy producenci analizatorów spalin oferują możliwość samodzielnej wymiany sensora O2 – należy jednak pamiętać, że analizator spalin to nie tylko sensor O2, ale również sensor CO, nie rzadko sensor NO, oraz czasami SO2, NO2 i CO wysokie, plus czujniki temperatury oraz ciśnienia.

  Należy zatem dostarczać analizator spalin na wymianę sensorów do autoryzowanego serwisu, sprawdzać działanie wyżej wymienionych podzespołów i zapobiegać niespodziankom w najgorętszym memencie okresu grzewczego.

  Zobacz film, w którym Kuba, prezentuje jak prawidłowo przeprowadzać analizę spalin w kotle gazowym lub kondensacyjnym.

  Źródło:
  AFRISO Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  AFRISO Sp. z o.o.

  AFRISO Sp. z o.o. jest producentem armatury zabezpieczającej i regulacyjnej oraz przyrządów sygnalizujących i pomiarowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.