google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak ogrzewać domek letniskowy?

  Jak ogrzewać domek letniskowy?

  Pogoda lubi płatać figle, dlatego w domku letniskowym czy działkowej altanie nie powinno zabraknąć ogrzewania. Oczywiście nie ma konieczności montowania w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Warto natomiast zakupić niedrogi grzejnik konwekcyjny, który uruchomimy podczas naszej obecności. Dostępny jest model stojący, który możemy ustawić w dowolnym miejscu.

  Miejsce relaksu

  Domki letniskowe i działki od zawsze są odskocznią od codziennego życia, miejscem gdzie można wypocząć, a także spotkać się z rodziną czy znajomymi. Szczególnie dla mieszkańców miast są one okazją do obcowania z przyrodą. Domki i altany na działkach najczęściej użytkowane są sezonowo, w zależności od naszego wolnego czasu i pogody.

  Przydatne ogrzewanie

  Pogoda może płatać figle przez cały rok. Temperatury w czasie wiosny i jesieni bywają niskie, a chłodne poranki czy wieczory nie są niczym dziwnym nawet w lipcu czy sierpniu. Dlatego, aby komfortowo korzystać z domków letniskowych i altan, należy wyposażyć je w ogrzewanie.

  Pełna instalacja grzewcza?

  Jeśli nie planujemy całorocznego użytkowania tych obiektów, a jedynie krótkie pobyty podczas ciepłych miesięcy - nie musimy montować w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej, która wymaga:

  • rozprowadzenia rur i zamontowania grzejników
  • zakupu kotła i miejsca na opał
  • zabezpieczenia przed mrozem podczas zimy.

  Rozwiązaniem grzejniki elektryczne

  Jak ogrzewać domek letniskowy?

  O odpowiednią temperaturę w domku letniskowym zadbają grzejniki elektryczne, które mogą być uruchamiane sporadycznie - gdy spędzamy czas na działce, a temperatura jest niewystarczająca. Ich zaletą jest:

  • szybkie nagrzewanie pomieszczeń
  • prosta instalacja - wystarczy podłączenie do prądu
  • brak konieczności zakupu kotła i rozprowadzenia rur, a co za tym idzie - nie musimy wykonywać przeróbek, ani wygospodarowywać miejsca, którego zwykle brakuje w takich budynkach.

  Niedrogie grzejniki konwekcyjne

  Optymalnym rozwiązaniem dla domków letniskowych i altan są grzejniki konwekcyjne - najtańsze spośród grzejników elektrycznych (kosztują kilkaset złotych, czyli mniej niż grzejniki promieniujące czy radiacyjne). Wykorzystują one efekt unoszenia się ciepłego powietrza, które szybko rozchodzi się w ogrzewanym pomieszczeniu.

  Także w wersji stojącej

  Jednym z konwektorów, który można stosować okazjonalnie w domkach letniskowych, jest grzejnik F119, którego moc wynosi od 500W do 2500W. Wyprodukowano go nie tylko w tradycyjnej wersji wiszącej, ale także stojącej (komplet nóżek w opakowaniu). Urządzenie to wyposażone jest w przewód elektryczny zakończony wtyczką Euro. Możemy ustawić go więc w dowolnym miejscu, a następnie zmieniać jego położenie według potrzeb.

  Jakie funkcje?

  Ten grzejnik konwekcyjny z oferty Atlantic Polska gwarantuje bardzo krótki czas nagrzewania. 99 procent pobieranej przez niego energii, zamieniane jest w ciepło ogrzewanego pomieszczenia.

  Urządzenie posiada:

  • niskotemperaturowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym
  • elektroniczny termostat z mikroprocesorem i płynną regulacją temperatury w zakresie od 7 do 30 st.C. (możemy kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1 st.C.)
  • system Clip&go, który umożliwia bardzo szybki i prosty montaż/demontaż
  • możliwość współpracy z programatorem, a także sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu będziemy oszczędzać energię.
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.