google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kursy walut 16.09.2019
  1 USD
  3.9116
  -0.0004
  1 EUR
  4.3262
  -0.0134
  1 CHF
  3.9500
  -0.0108
  1 GBP
  4.8609
  -0.0096
  1 RUB
  0.0610
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kocioł pulsacyjny Pulsator – zaawansowana technologia w rozsądnej cenie

  Ciepło-Tech logo

  Zima zbliża się wielkim krokami a co za tym idzie rozpoczął się wzmożony ruch na rynku urządzeń grzewczych. Bezpowrotnie minęły czasy kiedy wysoka jakość wykonania i zaawansowana technologia były jednoznaczne z wygórowaną ceną urządzenia.  Jaki kocioł gazowy wybrać aby nie martwić się zarówno o rachunki za gaz jak i o odpowiednią moc i pracę kotła? Naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów wychodzi Auer ze swoim flagowym urządzeniem – kotłem pulsacyjnym Pulsator.

  Opatentowane rozwiązanie Auer

  Prace nad wykorzystaniem techniki pulsacyjnego spalania gazu francuska firma Auer rozpoczęła już w latach 80-tych ubiegłego wieku. Zaawansowana technologia w połączeniu z nieskomplikowaną budową złożyły się na urządzenie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Niższe rachunki za ogrzewanie i niewielkie koszty serwisowe kotła pulsacyjnego są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na zadowolenie jego użytkowników. Rozwiązania te chronione są międzynarodowym patentem.

  Pulsacyjne spalanie gazu

  Innowacyjność kotła pulsacyjnego wynika m.in. z zastąpienia komory spalania silnikiem pulsacyjnym, wykorzystywanym dotychczas w inżynierii lotniczej. Technologia wykorzystywana w Pulsatorze, oparta o cykl 115 mikrowybuchów na sekundę jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu – wytwarza znikome ciśnienie w komorze spalania. Dodatkowo temperatura spalania w kotle pulsacyjnym jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Co bardzo ważne, Pulsator zasilany być może zarówno gazem ziemnym jak i LPG, dzięki czemu cieszy się coraz większym uznaniem w miejscowościach jeszcze niezgazyfikowanych.

  Czysta oszczędność

  W przypadku kotła pulsacyjnego Pulsator nie ma ryzyka jego przewymiarowania. Moc grzewcza dostosowywana jest przez czas pracy kotła, tak więc z urządzenia o mocy 20 kW uzyskać można moc w zakresie od 1 do 20 kW. Doskonała jakość zastosowanych w produkcji materiałów – w tym stal kwasoodporna INOX 316L gwarantuje dłuższą żywotność niż w przypadku kotłów ze stali nierdzewnej.

  Pulsator wyróżnia się także dużą powierzchnią wymiany ciepła oraz opatentowaną budową wymiennika, dzięki czemu mamy do czynienia z możliwie najefektywniejszą wymianą energii. Nagrzewnica w Pulsatorze ma formę spiralnie skręconych rur.

  Turbulentny przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennym, niskim poziomie. Jedną z najważniejszych zalet Pulsatora jest jego standardowe wyposażenie w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 st. C) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Dzięki temu, system odprowadzania spalin kotła to koszt max. kilkuset złotych.

  Pulsator dla domu i przemysłu.

  Dzięki możliwości instalacji kotłów pulsacyjnych w systemie kaskadowym, jego atuty coraz częściej wykorzystywane są w inwestycjach typu hotele czy zakłady przemysłowe. W przeprowadzonych badaniach emisji spalin urządzeń gazowych Pulsator o mocy 20 kW uznano za najbardziej ekologiczne urządzenie w swojej klasie cenowej, przez co wpisany został na listę urządzeń rekomendowanych w programie Czyste Powietrze.

  W odpowiedzi na liczne zapytania klientów wyłączny dystrybutor marki Auer – firma Ciepło–Tech pojawiła się w znanym wszystkim serwisie YouTube. Cyklicznie zamieszczane filmiki przybliżą tematykę użytkowania oraz serwisu urządzeń grzewczych w tym znanego wszystkim kotła pulsacyjnego Pulsator. Pojawią się ciekawostki i odpowiedzi na pytania nurtujące użytkowników kotłów gazowych i pomp ciepła. W pierwszym odcinku podpowiadamy jak dbać o nagrzewnicę – czyli „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

  Źródło:
  Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce
  Artykuł został dodany przez firmę

  Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

  CIEPŁO-TECH s.j. to wyłączny przedstawiciel: marki AUER - producenta nowoczesnych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła oraz marki LAPESA - producenta najwyższej klasy zasobników CWU.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.