google

  ogrzewanie, kotły co, pompy ciepła

  Kategorie produktów

  Kursy walut 23.05.2019
  1 USD
  3.8696
  0.0076
  1 EUR
  4.3107
  0.0009
  1 CHF
  3.8343
  0.0134
  1 GBP
  4.8852
  -0.0054
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Karta produktu
  Elektryczne akumulacyjne ogrzewanie podłogowe
  ogrzewanie.info.pl id68431 00.00 PLN 5 5

  Elektryczne akumulacyjne ogrzewanie podłogowe

  Jak działa elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne? Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne jest najbardziej racjonalnym źródłem ciepła w domu energooszczędnym i pasywny...
  Automatik Elektrociepło
  Elektryczne akumulacyjne ogrzewanie podłogowe
  Skontaktuj się z firmą:
  Kontaktując się z firmą powiedz,
  że zdobyłeś o niej informacje dzięki portalowi ogrzewanie.info.pl!

  Dziękujemy!

  Adres:

  Automatik Elektrociepło


  ul. Legionów 16 , 87-100 Toruń
  woj.: kujawsko-pomorskie, Polska
  Dane kontaktowe:
  Tel.: 56 / 660 44 44
  Mob.: 601 862 788
  Fax: 56 / 660 33 33
  E-mail: biuro@elektrocieplo.pl
  Karta firmy
  Dane kontaktowe Branże i zasięg O firmie Oferta Produkty i usługi
  Referencje i nagrody Publikacje Do pobrania Galerie Video

  Jak działa elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne?

  Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne jest najbardziej racjonalnym źródłem ciepła w domu energooszczędnym i pasywnym. Argumenty, które rozwiewają wątpliwości co do zasadności elektrycznego podłogowego ogrzewania akumulacyjnego w budynku energooszczędnym i pasywnym wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

  Główną zaletą ogrzewania akumulacyjnego podłogowego jest pobór energii elektrycznej  tylko w czasie trwania taryfy nocnej (taryfa G12R 0,28zł/kWh brutto dostawca Energa) lub innej taniej taryfy obowiązującej w danym rejonie energetycznym. Instalacja grzewcza w systemie akumulacyjnym pozwala na gromadzenie energii cieplnej i utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu przez całą dobę.

  Ogrzewanie elektryczne podłogowe zapewnia w pomieszczeniach - równomierny rozkład temperatur, użytkownik odczuwa komfort cieplny przy podłodze. Instalacja ogrzewania podłogowego jest niewidoczna - ukryta w podłodze, a to ułatwia nam aranżację wnętrz zachowując jego estetykę.

  Elektryczne podłogowe ogrzewanie akumulacyjne

  100% sprawności elektrycznego podłogowego ogrzewania akumulacyjnego

  Zaletą elektrycznego podłogowego ogrzewania akumulacyjnego jest najwyższa możliwa sprawność do osiągnięcia, wynosząca 100%. Całość dostarczonej energii elektrycznej jest zamieniana na ciepło, tutaj straty nie występują. Precyzyjną kontrolę nad systemem grzewczym uzyskujemy dzięki zamontowanym sterownikom tj.: centralny sterownik pogodowy Fuzzy Logic z funkcją logiki rozmytej oraz regulatory temperatury pomieszczeń. Wysoko zaawansowana automatyka elektrycznego podłogowego ogrzewania akumulacyjnego jest gwarancją prawidłowego a zarazem ekonomicznego działania ogrzewania. Czujnik regulatora pogodowego umieszczony jest na zewnętrznej ścianie budynku , jego zadaniem jest precyzyjny dobór zakresu temperatur poszczególnych pomieszczeń uprzedzając warunki pogodowe w danej strefie klimatycznej. 

  Elektryczne akumulacyjne ogrzewanie podłogowe

  Analizując ilość ciepła zgromadzonego w wylewce oraz pomiary temperatury zewnętrznej, sterowniki dokładnie ustalają czas pracy ogrzewania podłogowego.

  A co z kosztami montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego akumulacyjnego?

  Już na etapie inwestycji  nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych np. z doprowadzeniem gazu do budynku (ok. 5000 zł), budowy dodatkowego komina (ok. 1000 zł), wydzielenia odrębnego pomieszczenia na kotłownię (zakładając 4 m2 i cenę 4000 zł/m2 daje to 16000 zł). Sumarycznie daje to oszczędności wynoszące ok. 22000 zł, które odpowiadają blisko 10-letnim kosztom ogrzewania domu. Zatem rezygnując z ogrzewania gazem na rzecz ogrzewania prądem w akumulacji przekłada się to na 10 lat ogrzewania prawie za darmo. 

  Ogrzewanie elektryczne podłogowe akumulacyjne daje przede wszytskim korzyści  taniego prądu tj. pobór energii elektrycznej odbywa się  w taryfie nocnej czy weekendowej  (w ciągu tygodnia w godzinach 22:00 - 6:00; 13:00 - 15:00, sobota i niedziela całe dni oraz dni ustawowo wolne od pracy - G12W 034zł/kWh brutto - dostawca Energa).

  Koszty ogrzewania przykładowego domu - tabela porównawcza

  Koszty eksploatacyjne ogrzewania elektrycznego podłogowego akumulacyjnego są porównywalne z kosztami ekploatacyjnymi powietrznej pompy ciepła.

  Zapotrzebowanie energetyczne w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym akumulacyjnym dla domu energooszczędnego wyniesie max 70kWh/m2/rok czyli całoroczny koszt ogrzania domu o pow. 130m2 to 2300,00 zł zgodnie z taryfą G12R(ENERGA 0,28zł/kWh brutto).

  Druga taryfa nie drożeje od kilku lat, a zapowiedzi dostawców prądu - mówią nawet o obniżeniu stawki za kWh dla osób ogrzewających dom prądem z nocnej taryfy. Jak na razie może okazać się,  że jest to jedyne skuteczne posunięcie dla likwidacji smogu w naszych miastach zimą.

  Trwałość ogrzewania elektrycznego podłogowego

  Producenci kabli grzewczych udzielają 20-letniej gwarancji na prawidłowe działanie kabli grzewczych. W razie awarii użytkownik nie musi martwić się o remont całej posadzki. Specjalistyczny serwis ustala za pomocą detektora miejsce awarii z dokładnością do kilku centymetrów - często okazuje się, że wystarczy zdemontować jedną lub dwie płytki podłogowe. Elektryczne ogrzewanie podłogowe zamontowane zgodnie z wytycznymi producenta rzadko ulegają awarii.

  Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy jak działa elektryczne  podłogowe ogrzewanie akumulacyjne w nowoczesnym budownictwie:

  http://elektrocieplo.pl/art/301/instalacja-i-koszty-elektrycznego-podlogowego-ogrzewania-akumulacyjnego-devi.html

  Więcej informacji:

  Automatik Elektrociepło

  ul. Legionów 16  87-100 Toruń

  tel. 56 660 44 44

  tel. 601 862 788

  biuro@elektrocieplo.pl

  http://elektrocieplo.pl/

  Elektryczne ogrzewanie Automatik Elektrociepło

   

  Inne produkty firmy

  • Komfortowe i szybkie ogrzewanie pomieszczeń piecami akumulacyjnymi
  • Ochrona dachów, rynien, rur spustowych, podjazdów, schodów zewnętrznych
  Dane kontaktowe Branże i zasięg O firmie Oferta Produkty i usługi Referencje i nagrody Publikacje Do pobrania Galerie Video

  Inne produkty z tej kategorii

  • Systemy samoregulujące T2Red
  • Ogrzewanie podłogowe
  • Elektryczne systemy grzejne
  • Systemy samoregulujące T2Red + T2Reflecta
  • Maty grzejne T2QuickNet
  • Przewody T2Blue
  • Ogrzewanie podłogowe
  • System płytowy DEVIcell dry
  • Projekt i realizacja ogrzewania podłogowego
  • Kable grzejne
  • Folie grzejne
  • Elektryczne akumulacyjne ogrzewanie podłogowe
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.