StiebelEltron Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuły - Wiadomości


 
Lampa na podczerwień – właściwości, zastosowanie, najważniejsze funkcje - zdjęcie

Lampa na podczerwień – właściwości, zastosowanie, najważniejsze funkcje

08-12-2023

Od kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się lampy na podczerwień, nazywane też promiennikami ciepła. Działają w sposób odmienny niż konwencjonalne systemy grzewcze, wykorzystując promieniowanie krótkofalowe. Dzięki niemu spektrum potencjalnych zastosowań lamp na podczerwień jest bardzo szerokie. Sprawdzają się zwłaszcza w ogrzewaniu różnego typu pomieszczeń mieszkalnych, komercyjnych, gospodarczych i przemysłowych.

Czytaj więcej

 
Jak działa ogrzewanie na podczerwień? - zdjęcie

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

08-12-2023

Alternatywą i coraz popularniejszą metodą ogrzewania jest stosowanie promienników i lamp podczerwieni. Są to rozwiązania wygodne w codziennym użytku, bezpieczne, tanie oraz wysoce ekologiczne. Ich działanie jest dość proste i nie wymaga ani dużych nakładów energii, ani czasu. Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą fal podczerwieni jest skuteczne, szybkie oraz pomaga w obniżeniu kosztów ponoszonych na ten cel.

Czytaj więcej

 
NOWOŚĆ! Elastyczne rurociągi AustroPUR Armacell – komplementarność, wygoda użycia i wysoka izolacyjność cieplna instalacji - zdjęcie

NOWOŚĆ! Elastyczne rurociągi AustroPUR Armacell – komplementarność, wygoda użycia i wysoka izolacyjność cieplna instalacji

08-12-2023

AustroPUR Armacell to nowoczesne preizolowane rurociągi dedykowane użyciu w sieciach ciepłowniczych i instalacjach ciepłej wody. Właściwości termoizolacyjne poliuretanowej pianki spienionej cyklopnetanem zapewniają wysoki poziom ochrony przed stratami ciepła, a zewnętrzne powłoki z HDPE chronią instalację przed wpływem czynników zewnętrznych i wilgoci.

Czytaj więcej

 
Kaskada pomp ciepła typu monoblok w instalacjach komercyjnych – jakie są zalety takiego rozwiązania? - zdjęcie

Kaskada pomp ciepła typu monoblok w instalacjach komercyjnych – jakie są zalety takiego rozwiązania?

06-12-2023

W czasie, gdy zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna stają się kluczowymi kierunkami rozwoju technologii, pompy ciepła typu monoblok zyskują na popularności, oferując nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dla instalacji komercyjnych.

Czytaj więcej

 
Wymienniki płytowe - kompendium wiedzy - zdjęcie

Wymienniki płytowe - kompendium wiedzy

05-12-2023

Najważniejsze informacje o wymiennikach płytowych - poznaj ich definicję, sposób działania, a także dowiedz się jak wybrać odpowiedni.

Czytaj więcej

 
Premiera technologiczna dla Instalatorów - Aplikacja ERKUL - zdjęcie

Premiera technologiczna dla Instalatorów - Aplikacja ERKUL

01-12-2023

Po wielu miesiącach wytężonej pracy, cieszymy się, że możemy zaprezentować Ci naszą najnowszą innowację, prawdziwy technologiczny HIT w branży HVAC (pompy ciepła / klimatyzacja).

Czytaj więcej

 
NOWOŚĆ! Preizolowane systemy elastycznych rurociągów AustroPUR i AustroPEX - efektywność, wygoda, oszczędność - zdjęcie

NOWOŚĆ! Preizolowane systemy elastycznych rurociągów AustroPUR i AustroPEX - efektywność, wygoda, oszczędność

30-11-2023

Austroflex to system rurociągów do różnego rodzaju instalacji ciepłowniczych oraz wodociągowych zapewniający wygodny i sprawny proces montażu. Gotowe warstwy izolacyjne chronią zarówno przed stratami cieplnymi na przesyle, jak również przed przenikaniem wilgoci oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Czytaj więcej

 
Na co zwrócić uwagę, kupując opał na zimę? - zdjęcie

Na co zwrócić uwagę, kupując opał na zimę?

29-11-2023

Nadejście zimy to czas, gdy odpowiedni wybór opału staje się kluczowy dla zapewnienia ciepła i komfortu w naszych domach. Wiedza na temat tego, na co zwrócić uwagę, kupując opał na zimę, jest niezbędna, aby dokonać optymalnego wyboru. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom, które należy wziąć pod uwagę – od rozpoznawania jakości, jaką charakteryzuje się opał na zimę, przez porównanie dostępnych rodzajów, aż po ich ekologiczne aspekty i wpływ na środowisko. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę, kupując opał na zimę.

Czytaj więcej

 
Jak uzyskać więcej z pomp ciepła dzięki zdalnej opiece? 33 340,15 zł oszczędności w sezonie grzewczym - zdjęcie

Jak uzyskać więcej z pomp ciepła dzięki zdalnej opiece? 33 340,15 zł oszczędności w sezonie grzewczym

28-11-2023

Ostatnio dużo mówi się o rosnących kosztach eksploatacji budynków. Koszty te można obniżyć nadzorując i modyfikując pracę urządzeń marki Robur, dzięki usłudze zdalnej opieki nad instalacją. W artykule omówimy tę usługę na przykładzie szkoły z województwa opolskiego.

Czytaj więcej

 
Oświetlenie magazynów – jak spełnić wymagania prawne i poprawić bezpieczeństwo? - zdjęcie

Oświetlenie magazynów – jak spełnić wymagania prawne i poprawić bezpieczeństwo?

28-11-2023

Przed każdym właścicielem magazynu stoi bardzo ważne wyzwanie. Musi on zapewnić odpowiedniej jakości oświetlenie całego budynku, które będzie jednocześnie gwarantowało bezpieczeństwo pracownikom oraz nie pochłaniało ogromnej części firmowego budżetu.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3314

Najpopularniejsze tagi