Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuły - Wiadomości


 
Ogrzewanie kozą – jak robić to bezpiecznie? - zdjęcie

Ogrzewanie kozą – jak robić to bezpiecznie?

31-03-2023

Piece wolnostojące, czyli popularne kozy, mają bardzo wiele zalet. Są tanie, można je ustawić praktycznie w dowolnym miejscu, przestawić w razie potrzeby. Jeśli są używane prawidłowo, to będą całkowicie bezpiecznie. No właśnie: jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

Czytaj więcej

 
EXPO-GAS – prestiżowe spotkanie branży gazowniczej w Targach Kielce - zdjęcie

EXPO-GAS – prestiżowe spotkanie branży gazowniczej w Targach Kielce

31-03-2023

Ponad 130 wystawców z Polski, Ukrainy, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Słowacji od 19 do 20 kwietnia weźmie udział w XII Targach Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.  Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, a Zwiedzający wciąż mogą odebrać na stronie   https://www.targikielce.pl/expo-gas  bezpłatny bilet na wydarzenie.

Czytaj więcej

 
E-odpady - jak działa system odbioru i przetwarzania elektrośmieci? Co warto wiedzieć na temat recyklingu? - zdjęcie

E-odpady - jak działa system odbioru i przetwarzania elektrośmieci? Co warto wiedzieć na temat recyklingu?

30-03-2023

Elektroodpady to sprzęt elektroniczny i elektryczny. Nie możesz przechowywać ich latami w domach, czy w firmach. Po pierwsze jest to niebezpieczne, a po drugie stwarza kłopot. Zajmuje tylko miejsce, które mogłoby być spożytkowane w bardziej pożyteczny sposób. Dlatego też tak ważny jest ich recykling! Tym zajmuje się nasza firma Zbieracz Warszawski.

Czytaj więcej

 
Budujesz dom? Zadbaj o odpowiednią izolację systemów instalacyjnych - zdjęcie

Budujesz dom? Zadbaj o odpowiednią izolację systemów instalacyjnych

28-03-2023

Budując dom oczekujemy, że w przyszłości będzie on tani w eksploatacji. Jednak nie jest to możliwe, jeżeli nie zastosujemy nowoczesnych i energooszczędnych izolacji, których podstawowym zadaniem jest minimalizowanie kosztownych strat energii. Jakie materiały izolacyjne wybrać, by przyczynić się do ograniczenia kosztów utrzymania domu?

Czytaj więcej

 
Monoblok ECOPOWER R290 od Cooper&Hunter - zdjęcie

Monoblok ECOPOWER R290 od Cooper&Hunter

27-03-2023

Komfort użytkowania i cicha praca, w tym krótkim opisie można przedstawić pompę ciepła ECOPOWER R290 od firmy COOPER&HUNTER, jest to pompa w wersji „Premium” serii urządzeń EVIPOWER.

Czytaj więcej

 
Dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór pompy ciepła? - zdjęcie

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór pompy ciepła?

24-03-2023

Kluczowym zagadnieniem związanym z prawidłowym funkcjonowaniem instalacji ogrzewania domu jest odpowiedni dobór pompy ciepła, a właściwie jej mocy grzewczej do wymagań cieplnych budynku. Gdy nie dysponujemy szczegółowym audytem energetycznym, a projekt budowlany już dawno zaginął gdzieś w czasoprzestrzeni należy dołożyć wszelkich starań, aby dowiedzieć się jak duża jest ogrzewana powierzchnia pomieszczeń oraz z jakich materiałów i o jakich grubościach wykonane są ściany, podłogi i dach (z uwzględnieniem piwnicy i poddasza).

Czytaj więcej

 
Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich - zdjęcie

Nowa seria podgrzewaczy AQUAvie od De Dietrich

20-03-2023

Podgrzewacz c.w.u. AQUAvie może być używany jako samodzielny elektryczny podgrzewacz wody, natomiast zastosowany w układzie z instalacją fotowoltaiczną w prosty sposób może zagospodarować nadwyżkę energii elektrycznej, podnosząc tym samym opłacalność całej instalacji.

Czytaj więcej

 
Oszczędzanie energii z pomocą regulatorów temperatury pokojowej - zdjęcie

Oszczędzanie energii z pomocą regulatorów temperatury pokojowej

20-03-2023

Regulatory temperatury pokojowej to urządzenia, które pozwalają na oszczędność energii oraz pieniędzy poprzez precyzyjne kontrolowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki nim możemy uniknąć marnowania ciepła lub chłodu w miejscach, w których nie przebywamy. To dobry sposób na zmniejszenie rachunków za energię i jednocześnie dbanie o środowisko. W poniższych śródtytułach dowiesz się więcej o tym, jak działają regulatory temperatury pokojowej oraz jakie są ich korzyści.

Czytaj więcej

 
Pianka poliuretanowa – właściwości i zastosowanie - zdjęcie

Pianka poliuretanowa – właściwości i zastosowanie

17-03-2023

Pianka poliuretanowa to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w wielu pracach budowlanych. Jest to produkt wytrzymały, lekki i o wysokiej wydajności, który ma mnóstwo zalet i zastosowań. W artykule omówimy podstawowe informacje o jej właściwościach i funkcjonalnościach.

Czytaj więcej

 
Ocieplanie fasad wentylowanych: typowe błędy i pułapki oraz jak się ich wystrzec - zdjęcie

Ocieplanie fasad wentylowanych: typowe błędy i pułapki oraz jak się ich wystrzec

16-03-2023

Liczne zalety fasad wentylowanych sprawiły, że ostatnimi laty daje się zauważyć stały wzrost popularności tego rozwiązania, którego esencją jest szczelina wentylacyjna utrzymująca przegrodę w stanie suchym. By jednak w pełni cieszyć się bezproblemowym funkcjonowaniem tego typu konstrukcji, należy zwrócić baczną uwagę na pewne konkretne aspekty – zarówno na poziomie samego projektu, jak i realizacji.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3103

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.