Robert Bosch Sp. z o.o. Junkers

Artykuł Dodaj artykuł

Koniec rur przy grzejniku!

24-01-2014, 00:00

Grupa armatura grzejnik aluminiowy G500 F/DW nowoczesnych wnętrzach dąży się do wyeliminowania wszelkich zbędnych elementów. Nowy grzejnik aluminiowy G500 F/D wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z tym trendem. Dzięki nowemu sposobowi przyłączenia, doprowadzające wodę rury pozostają niewidoczne.

Z wyjątkiem pomieszczeń w stylu industrialnym, rury raczej rzadko wpisują się w wystrój mieszkania. Jednak użytkownicy, przykładając do grzejników przede wszystkim funkcjonalne, a nie estetyczne kryteria oceny, akceptowali dotychczas widoczne przyłącza jako zło konieczne. Dzięki grzejnikom G500 F/D – nowości w ofercie produktowej Grupy Armatura – mogą sprawić, że rury znikną z widoku.

G500 F/D to aluminiowy grzejnik dający możliwość montażu przewodów wody bezpośrednio, od dołu kaloryfera. Rury, zawory i zespół przyłączeniowy pozostają mniej widoczne. Rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpływa na estetykę pomieszczenia, w którym znajduje się grzejnik, ale również znacząco ułatwia proces instalacji. Pozwala bowiem ograniczyć liczbę przewodów niezbędnych do jego montażu. Wodę do Grzejnika G500F/D doprowadza się od dołu, przez przyłącze umiejscowione skrajnie po prawej stronie. Obok znajduje się rura odprowadzająca.

Taka budowa kaloryfera pozwala osiągać doskonałe parametry funkcjonalne. Moc grzewcza wynosi 112-141W (odpowiednio dla Δt=50°C i 60°C), ciśnienie robocze – 1,6MPa, a maksymalna temperatura robocza to 95˚C. Dodatkowo, grzejnik G500 F/D jest w standardzie wyposażony w armaturę współpracującą z głowicą termostatyczną, wbudowaną wkładkę regulacyjną, zawory odcinające oraz korki zaślepiające.

Podobne artykuły