Agencja Reklamowa Dum Dum Sp. z o.o.
WILO Polska Sp. z o.o.
Termet S.A. MTM STAL S.C.	Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Artykuł Dodaj artykuł

Pionowy grzejnik z płynem grzewczym

21-03-2018, 01:00

Grzejnik w formie pionowej, o szerokości mniejszej niż 0,5 metra, przeznaczony jest do niedużych domów. Instalując go w rogu pomieszczenia, zaoszczędzimy miejsce wzdłuż ścian, które możemy wykorzystać do ustawienia mebli. Dzięki ogrzewaniu za pomocą specjalnego płynu, otrzymamy ciepło zbliżone charakterem do C.O.

Pionowy grzejnik z płynem grzewczym Atlantic

Standardowo w poziomie.

Tradycyjne grzejniki, które mają formę poziomą, zajmują więcej miejsca wzdłuż ścian. Niestety może się zdarzyć, iż jesteśmy zmuszeni zrezygnować z ustawienia sofy czy komody pod którąś ze ścian, bo akurat w tym miejscu musi znajdować się grzejnik.

Pionowe grzejniki zmieścimy wszędzie.

Na rynku dostępny jest grzejnik Galapagos, w formie wertykalnej, którego szerokość wynosi jedyne 46 cm. Tak wąski model możemy zainstalować niemal wszędzie, dlatego jest rozwiązaniem dla domów i mieszkań o ograniczonej przestrzeni. Dzięki montażowi w rogu pomieszczenia, uzyskamy więcej miejsca wzdłuż pozostałych ścian, które możemy wykorzystać na ustawienie mebli.

Pionowy grzejnik z płynem grzewczym Atlantic

Płyn grzewczy jak C.O.

Zamknięty obieg, we wnętrzu urządzenia, wypełnia termoprzewodzący fluid. Przenosi on ciepło do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo, co gwarantuje:

 • przyjemne i łagodne ciepło zbliżone charakterem do C.O.
 • jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia
 • wysoką jakość powietrza, które nie jest suche.

Bardzo duża inercja cieplna.
Galapagos posiada system STI, który gwarantuje bardzo dużą inercję grzewczą. Zastosowane w procesie produkcyjnym, materiały i technologie, pozwalają na długie generowanie ciepła przez urządzenie. Dzięki temu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych

Bez cyrkulacji kurzu.

Firma Atlantic wyposażyła go w system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego jest zalecany przez lekarzy dla osób z problemami dróg oddechowych (alergicy, astmatycy).

Pionowy grzejnik z płynem grzewczym Atlantic Pionowy grzejnik z płynem grzewczym Atlantic

Pracuje wg. rytmu naszego życia.

Aby zapewnić równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii, grzejnik zapamiętuje rytm życia użytkowników i dostosowuje do niego swoją pracę. Jest to możliwe dzięki czujnikowi:

 • ruchu
 • światła
 • otwartych okien.

Oczywiście bierze przy tym pod uwagę zmiany, które zachodzą w jego otoczeniu, jak i nieprzewidziane okoliczności np.:

 • wcześniejszy powrót z pracy (szybko nagrzewa pomieszczenie)
 • otwarte okno (wyłącza się na czas wietrzenia)
 • dłuższa nieobecność (utrzymuje temperaturę na poziomie +7-10 st.C.).

Sterowanie aplikacją mobilną.

Aby zdalnie zarządzać pracą radiatora, przez telefon lub tablet, wystarczy dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera. Następnie pobieramy darmową aplikację mobilną, która umożliwia szczegółową kontrolę:

 • parametrów pracy grzejnika
 • bieżących kosztów jego eksploatacji.

Łączność pomiędzy aplikacją, a urządzeniem jest dwukierunkowa, dzięki czemu każda zmiana poczyniona bezpośrednio na termostacie, będzie widoczna w aplikacji i na odwrót.

Galapagos w formie poziomej ma moc 1000W, 1500W lub 2000W, a jego cena wynosi od 1 957 zł do 2 868 zł. Natomiast pionowy o mocy 1500W lub 1800W kosztuje 4 045 zł lub 4 569 zł.

Podobne artykuły