Agencja Reklamowa Dum Dum Sp. z o.o.
WILO Polska Sp. z o.o.
Termet S.A. MTM STAL S.C.	Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Artykuł Dodaj artykuł

Ciepło w wersji smart. Mobilna kontrola systemów grzewczych

13-12-2018, 01:00

Mobilna kontrola systemów grzewczych Immergas

Technologia inteligentnych domów na dobre zagościła w sferze nieruchomości i stała się niemal naturalnym elementem aranżacji naszych mieszkań. Nic dziwnego. Mobilne zarządzanie zespołem domowych urządzeń, oprócz wygody i komfortu psychicznego zapewnia także oszczędność – czasu, pieniędzy i środowiska. Zalety te są szczególnie widoczne w sferze ciepłownictwa.

Początek sezonu grzewczego to dobra okazja, by rozważyć modernizację domowej instalacji grzewczej. Decyzja taka nabiera jeszcze więcej sensu, gdy dysponujemy starym kotłem, który jest mało wydajny i nieekologiczny w porównaniu z urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Dodatkowym atutem wymiany kotła lub zakupu pompy ciepła jest fakt, że producenci udostępniają rozwiązania pozwalające na zarządzanie tymi urządzeniami z poziomu smartfonów. A łatwe i intuicyjne sterowanie ogrzewaniem przydaje się nie tylko zimą.

Dla jednych luksus, dla innych standard

Możliwość kierowania zintegrowanymi systemami domowych urządzeń z poziomu aplikacji to duże udogodnienie. Wiodące marki na rynku ciepłowniczym są tego świadome, dlatego idą z duchem czasu i udostępniają klientom specjalne aplikacje, dzięki którym sterowanie temperaturą w domu oraz pracą urządzeń grzewczych staje się nie tylko prostsze, ale pozwala na oszczędności w domowym budżecie.

Polska znajduje się w strefie klimatycznej, która wymaga od nas ciągłego dostosowywania pracy naszych urządzeń grzewczych. Odpowiednie ustawienia kotłów kondensacyjnych czy pomp ciepła będą inne o każdej porze roku.  Jednak gdy mowa o optymalnym ogrzewaniu mieszkania,  potrzebna jest już nie tylko uniwersalna regulacja, ale doraźna kontrola, która pozwoli dostosować zużycie energii do pory dnia i nocy oraz aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Urządzenia grzewcze nie powinny bowiem zużywać tyle samo energii w słoneczny zimowy poranek z niewielkim przymrozkiem i w kilkunastostopniowe mrozy. Jak kontrolować ogrzewanie w domu będąc poza nim? Odpowiedź jest prosta – za pomocą smartfonu.

Oszczędność = Ekologiczność

Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest Dominus – aplikacja stworzona przez Immergas, lidera branży grzewczej. Umożliwia ona płynną regulację oraz kontrolę warunków panujących w domu z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala również na bieżący odczyt temperatury zasilania instalacji oraz poziomu ciepła w ogrzewanych pomieszczeniach. Dzięki stałemu dostępowi do ustawień głównych parametrów systemu grzewczego, użytkownik ma możliwość optymalnego zarządzania energią cieplną w swoim domu. Tym samym oszczędza energię, a w konsekwencji – chroni środowisko.

Problem rozwiązany – dosłownie „od ręki”

Jedną z głównych zalet aplikacji Dominus jest natychmiastowe informowanie użytkownika o zakłóceniach pracy systemu grzewczego w mieszkaniu lub w domu. Wystarczy kilka ruchów palcem by dowiedzieć się w jakim trybie pracy jest nasz kocioł kondensacyjny lub pompa ciepła. Jeśli aplikacja zgłasza nieprawidłowość pracy urządzenia i sami możemy temu zaradzić – aplikacja wytłumaczy nam co trzeba w takiej sytuacji zrobić. Ponadto Dominus wyświetla opis nieprawidłowości co pozwala użytkownikowi dokładniej poinformować odpowiednie służby techniczne, które mogą jeszcze przed wizytą przygotować się i zaplanować odpowiednie czynności konserwacyjne dla ich efektywnego i bezawaryjnego działania.

Jedno urządzenie – kontrola nad wszystkim

Wystarczy zainstalować modem Wi-Fi Dominu z oferty Immergas, by móc zarządzać systemem grzewczym za pomocą aplikacji. Modem łączy się z każdą domową siecią bezprzewodową i może współpracować z dowolnym termostatem typu ON/OFF lub sterownikiem CAR v2.

Mobilne zarządzanie systemem grzewczym to rozwiązanie, które tylko z pozoru jest skomplikowane i drogie. W rzeczywistości intuicyjna obsługa i stały dostęp do informacji o pracy wybranych urządzeń, którą można kontrolować, to duża oszczędność naszego portfela i nerwów.

Źródło: IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.

Immergas – topowy dostawca najpopularniejszych, w pełni zintegrowanych systemów grzewczych na rynku. W ofercie firmy znajdują się m.in. kotły gazowe, pompy ciepła, systemy solarne, systemy fotowoltaiczne, grzejniki, sterowniki i inne.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły