Robert Bosch Sp. z o.o. Junkers

Artykuł Dodaj artykuł

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła Alfa Laval T10

Wyższa oszczędność energii z innowacyjnym płytowym uszczelkowym wymiennikiem ciepła Alfa Laval T10

Alfa Laval logo

Wyższa oszczędność energii z innowacyjnym płytowym uszczelkowym wymiennikiem ciepła Alfa Laval T10

Alfa Laval to najnowszy model w stale powiększającym się typoszeregu wysokoefektywnych wymienników ciepła do zastosowań przemysłowych, w którym zastosowana płyta została całkowicie przeprojektowana. Model T10 otwiera nowe możliwości w zakresie uzyskania wyższej efektywności energetycznej i zapewnienia stabilności wykonywanych operacji.

T10 jest następcą wymiennika M10 i podobnie jak jego poprzednik, jest odpowiednim rozwiązaniem do zastosowania w wielu chłodniczych lub grzewczych porcesach, praktycznie we wszystkich rodzajach przemysłu.

„Alfa Laval T10 to kontynuacja modelu M10 jako najbardziej wszechstronnego wymiennika ciepła na rynku” - twierdzi Julien Gennetier, Prezydent Segmentu ds płytowych uszczelkowych wymienników ciepła w firmie Alfa Laval. „Dzięki wprowadzonym najnowszym innowacyjnym rozwiązaniom, model ten oferuje użytkownikom jeszcze bardziej wydajną i niezawodną wymianę ciepła.”

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła Alfa Laval T10
Rewolucyjny koncept

Nowa koncepcja w zakresie wytłoczenia płyt w modelu T10 stanowi największą różnicę w stosunku do poprzedniej generacji płyt. Dzięki nowej konstrukcji płyt typu FlexFlow™, modele T10 mogą być konfigurowane precyzyjniej bez potrzeby osiągania kompromisu pomiędzy parametrami wymiany ciepła a spadkiem ciśnienia. FlexFlow™ umożliwia aż 10 kombinacji ułożenia kanałów z wykorzystaniem jedynie dwóch płyt.

„Zauważamy, że wielu z naszych klientów stosuje wymienniki ciepła w zastosowaniach, w których media wykazują znaczne różnice w natężeniu przepływu lub różnią się parametrami temperaturowymi” - wyjaśnia Gennetier. „Konfiguracja wymiennika ciepła z asymetrycznymi kanałami, to sposób na osiągnięcie o wiele wyższej sprawności termicznenj dla wymaganych parametrów.”

FlexFlow™ jest możliwy do osiągnięcia dzięki wprowadzeniu nowej generacji metody umieszczania płyt, tzw. SteerLock™. „Nowa cecha SteerLock™ zapewnia idealne pozycjonowanie płyt, niezależnie od ich symetrycznej lub asymetrycznej konfiguracji” - dodaje Gennetier. „Dodatkowo system SteerLock™ zabezpiecza przed wyciekami oraz uszkodzeniem płyt podczas montażu, ale także pozwala łatwiej przeprowadzić prace serwiwsowe, ponieważ demontaż płyt i ich ponowny montaż następuje o wiele sprawniej.”

Oszczędność miejsca, energii i ochrona środowiska

Wyższa sprawność zapewniona przez koncepcję płyt FlexFlow™ i także inne innowacyjne rozwiązania  jak: obszar dystrybucji CurveFlow™ oraz otwory wlotowe o nieregularnym kształcie OmegaPort™, pozwalają zapewnić porównywalną efektywność wymiany ciepła przy znacząco mniejszych rozmiarach urządzenia. Nowa funkcja CompactFrame™ minimalizuje całkowity rozmiar wymiennika, co z kolei redukuje wymagania w zakresie dostępnej przestrzeni serwisowej urządzenia, jak również pozwala przeprowadzić uproszczoną i szybszą procedurę serwisową.

Nie tylko oszczędzamy miejsce” - zaznacza Gennetier. „Wyższa sprawność cieplna oznacza, że T10 oferuje nowe możliwości w zakresie oszczędzania energii. Razem z efektywnym wykorzystaniem materiałów do produkcji opracowaliśmy zrównoważony produkt, który pomoże klientom spełniać wymagania odnośnie ochrony środowiska, niezależnie od rodzaju aplikacji.”

Artykuł został dodany przez firmę

Alfa Laval Polska Sp. z o.o.

Działalność Alfa Laval opiera się na utrzymaniu pozycji lidera w trzech kluczowych technologiach: wymiany ciepła, oddzielania i przepływów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły