Artykuł Dodaj artykuł

Jak oszczędzać na energii? 3 wskazówki, które Ci pomogą

12-07-2019, 02:00

Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na zużyciu energii, ale czy planujesz wybudować nowy dom lub zrekonstruować całe mieszkanie? Istnieje wiele innych opcji, które sprawią, że będziesz żyć bardziej ekonomicznie, a przy okazji oszczędzisz na wydatkach i zadbasz o naturę.

Jak oszczędzać na energii? 3 wskazówki, które Ci pomogą

Obniż temperaturę

Obecnie powszechną praktyką jest ogrzewanie gospodarstw domowych do 23 lub więcej stopni Celsjusza. To nie jest ani łagodne, ani zdrowe. Więc najpierw spróbuj dokonać tej niewielkiej zmiany, do której szybko się przyzwyczaisz i przyniosą znaczne oszczędności oraz zdrowszy pobyt w domu. Obniżenie temperatury w pomieszczeniu o zaledwie jeden stopień pozwoli Ci zaoszczędzić do 6% energii. Idealna temperatura zależy od przeznaczenia pomieszczenia - w salonie zaleca się trzymać go około 20 stopni, w sypialni i kuchni około 18 stopni.

Gotuj skutecznie

Jednym z największych wycieków energii jest gotowanie. Pod tym względem piece gazowe i indukcyjne są ekonomiczne i nie będą już emitować ciepła natychmiast po wyłączeniu. Możesz również sprawić, że korzystanie z piekarnika elektrycznego i kuchenki będzie bardziej efektywne. Gdy dowiesz się, jak długo urządzenie nadal wytwarza ciepło, wyłącz urządzenie, zanim skończysz gotować i zużyj pozostałą energię.

Oczywiście gotowanie z pokrywkami powinno być oczywiste, aby można było gotować tak szybko, jak to możliwe, i skrócić czas przygotowania poszczególnych potraw. Oszczędzisz najwięcej w tym względzie gdy nauczysz się gotować na parze- to jeden z najbardziej delikatnych sposobów na gotowanie.

Rozważ wymianę okien i izolacji

Małe zmiany pomogą ci mieszkać lepiej i taniej. Jeśli jednak masz stare okna i niską jakość izolacji w mieszkaniu lub domu, możesz wydawać dużo i tracić dużo energii. Dlatego inwestuj w wymianę okien i wysokiej jakości izolację. Nie jest to dramatyczna ingerencja w budynek, a wysokie koszty zakupu powrócą do Ciebie w ciągu zaledwie kilku lat. A jeśli tak, rozważ nową izolację domu.

Wskazówka: Jeśli chcesz uniknąć wycieków temperatury w najprostszy sposób, kup w Merkury Market folię odblaskową za kilka złotych i umieść ją za grzejnikami. Film odbija do 90% ciepła z powrotem do pomieszczenia, zapobiegając niepotrzebnym wyciekom.

Podobne artykuły