StiebelEltron Green Hero z Bosch Termotechnika

Artykuł Dodaj artykuł

W jaki sposób wybierać grzejniki do domu?

Planowanie zakupu nowych grzejników, wydawałoby się łatwym zadaniem. 

Planowanie zakupu nowych grzejników, wydawałoby się łatwym zadaniem. Niestety, rozbudowana oferta produktów może doprowadzić do problemów z podjęciem decyzji, na jaki grzejnik się zdecydować. Klienci mogą dziś wybierać spośród szerokiej oferty grzejników dekoracyjnych, płytowych, kanałowych. Nawet grzejniki łazienkowe występują w wielu rodzajach, kolorach i kształtach, co dodatkowo może utrudnić wybór. Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę oraz jak zaplanować budżet? To podstawowe pytania na jakie trzeba odpowiedzieć przed dokonaniem zakupu.

W jaki sposób wybierać grzejniki do domu?

Dobre praktyki przed zakupem grzejnika.

Pierwszym krokiem zakupu grzejników, powinno być precyzyjne określenie zapotrzebowania ciepła w poszczególnych pomieszczeniach. Na tej podstawie można zaplanować, jak duże grzejniki należy zakupić do poszczególnych pomieszczeń i uniknąć sytuacji, w których jedno z pomieszczeń lub nawet cały budynek będzie niedogrzany.

Drugim krokiem jest określenie budżetu, jaki można przeznaczyć na zakup grzejników. Podjęcie tej decyzji warunkuje kolejny krok, czyli wybór konkretnych modeli. Warto dodać, że najdroższe będą grzejniki dekoracyjne, a najtańsze płytowe oraz grzejniki łazienkowe.

Ostatnim etapem wyboru grzejnika jest jego zakup. Poszukiwania można rozpocząć od przeglądania stron sklepów internetowych. W ten sposób można zapoznać się z dużą liczbą modeli, oszczędzając tym samym czas na przemieszczanie się pomiędzy sklepami stacjonarnymi. Jeśli jednak preferujemy kontakt ze sprzedawcą w sklepie stacjonarnym, wystarczy wyszukać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania sklepów z ofertą grzejników. Wyspecjalizowani doradcy klienta doradzą w wyborze i przedstawią rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Czy oferta na grzejniki łazienkowe jest szeroka?

Dokonując zakupu grzejnika łazienkowego, warto pamiętać o podziale na:

  • grzejniki drabinkowe
  • grzejniki kolektorowe
  • grzejniki dekoracyjne

Grzejniki drabinkowe są najczęściej wybieranym rodzajem ze względu na przystępną cenę oraz uniwersalny wygląd. Sprawia to, że grzejnik drabinkowy świetnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnej aranżacji łazienki, jak i w nowoczesnym wnętrzu. Grzejniki kolektorowe są nieco droższe od drabinkowych i mają nowocześniejszy design. Mogą być montowane zarówno pionowo, jak i poziomo, w zależności od projektu wnętrza. Dzięki swoim cechom, grzejniki kolektorowe dają ogromne możliwości w adaptacji nowoczesnych projektów łazienek.

Ostatnią grupą grzejników, są grzejniki dekoracyjne. Jest to stosunkowo nowy trend na polskim rynku. Grzejniki łazienkowe, jako elementy dekoracji, stworzyły nowe możliwości projektantom wnętrz do tworzenia spójnych i nietuzinkowych projektów. Takie grzejniki poza funkcją dekoracyjną, świetnie sprawdzą się także do suszenia ręczników. Wszystko to w połączeniu z nowoczesnymi trendami i funkcjonalnością sprawia, że grzejniki łazienkowe, dekoracyjne zdobywają coraz większe zainteresowanie wśród kupujących.

Wybór idealnych grzejników do domu lub mieszkania nie jest prosty. Konieczne jest zdobycie dodatkowej wiedzy lub rozmowa ze specjalistą, który doradzi nam i pomoże w podjęciu decyzji.

Artykuł został dodany przez firmę