Artykuł Dodaj artykuł

Edel-Woda – chłodzenie i ciepła woda użytkowa bez dodatkowych kosztów!

05-09-2019, 02:00

Edel-Woda – Ciepło-Tech

W dobie odczuwalnego ocieplenia klimatu a co za tym idzie wręcz „tropikalnych” letnich temperatur coraz większą popularnością cieszy się innowacyjne rozwiązanie francuskiej marki Auer, a konkretnie pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej Edel-Woda. „Efektem ubocznym” podgrzewania wody użytkowej za pomocą pompy Edel jest chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim. Urządzenie to wykorzystuje temperaturę wody powrotnej z obiegu ogrzewania podłogowego. Jest doskonałą alternatywną dla agregatów wody lodowej.

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów marki Auer producent postawił na wysoką jakość wykonania przy nieskomplikowanej budowie oraz na jak najefektywniejsze wykorzystanie energii. Wysokowydajny kompresor pozwala na osiągnięcie wskaźnika wydajności COP na poziomie 4,47. Inteligentny system sterowania umożliwia ekonomiczną pracę pompy w różnych trybach - ECO/KOMFORT/WAKACJE a także ustawienie pożądanej temperatury wody.

Co bardzo istotne – dzięki opatentowanemu rozwiązaniu Auer chłodzenie pomieszczeń nie generuje dodatkowych kosztów takich jak instalacja wewnętrznych odbiorników chłodu czy znaczny pobór energii elektrycznej, co ma miejsce w przypadku agregatów wody lodowej. Energia pobierana z pomieszczenia za pomocą obiegu ogrzewania podłogowego dzięki specjalnemu modułowi hydraulicznemu przekazywana jest niemal bezpośrednio do podgrzania wody.

Urządzenie Edel–Woda wyróżnia niezwykle wysoki komfort użytkowania – kompaktowe wymiary, kilka wariantów pojemności (od 80 do 270 l) oraz cicha praca pozwalają na jego montaż nawet w przypadku niewielkich inwestycji – także mieszkań. Tak jak w przypadku bliźniaczej siostry Edel-Powietrze zbiornik Edela-Wody wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Pompa wyposażona została w system automatycznego zapobiegania rozwojowi bakterii legionelli, co - jak pokazują ostatnie doniesienia ze świata – ma realny wpływ na nasze zdrowie i życie.

Warto zauważyć, iż podobnie jak dobrze znana klientom pompa do ciepłej wody Edel – Powietrze, Edel – Woda doskonale współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi.

Po więcej informacji na temat pomp ciepła zapraszamy do działu handlowego wyłącznego dystrybutora marki Auer – firmy Ciepło – Tech Sp. J.

Źródło: Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

Artykuł został dodany przez firmę

Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

CIEPŁO-TECH s.j. to wyłączny przedstawiciel: marki AUER - producenta nowoczesnych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła oraz marki LAPESA - producenta najwyższej klasy zasobników CWU.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły