Artykuł Dodaj artykuł

Kocioł pulsacyjny Pulsator – zaawansowana technologia w rozsądnej cenie

10-09-2019, 02:00

Ciepło-Tech logo

Zima zbliża się wielkim krokami a co za tym idzie rozpoczął się wzmożony ruch na rynku urządzeń grzewczych. Bezpowrotnie minęły czasy kiedy wysoka jakość wykonania i zaawansowana technologia były jednoznaczne z wygórowaną ceną urządzenia.  Jaki kocioł gazowy wybrać aby nie martwić się zarówno o rachunki za gaz jak i o odpowiednią moc i pracę kotła? Naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów wychodzi Auer ze swoim flagowym urządzeniem – kotłem pulsacyjnym Pulsator.

Opatentowane rozwiązanie Auer

Prace nad wykorzystaniem techniki pulsacyjnego spalania gazu francuska firma Auer rozpoczęła już w latach 80-tych ubiegłego wieku. Zaawansowana technologia w połączeniu z nieskomplikowaną budową złożyły się na urządzenie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Niższe rachunki za ogrzewanie i niewielkie koszty serwisowe kotła pulsacyjnego są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na zadowolenie jego użytkowników. Rozwiązania te chronione są międzynarodowym patentem.

Pulsacyjne spalanie gazu

Innowacyjność kotła pulsacyjnego wynika m.in. z zastąpienia komory spalania silnikiem pulsacyjnym, wykorzystywanym dotychczas w inżynierii lotniczej. Technologia wykorzystywana w Pulsatorze, oparta o cykl 115 mikrowybuchów na sekundę jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu – wytwarza znikome ciśnienie w komorze spalania. Dodatkowo temperatura spalania w kotle pulsacyjnym jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Co bardzo ważne, Pulsator zasilany być może zarówno gazem ziemnym jak i LPG, dzięki czemu cieszy się coraz większym uznaniem w miejscowościach jeszcze niezgazyfikowanych.

Czysta oszczędność

W przypadku kotła pulsacyjnego Pulsator nie ma ryzyka jego przewymiarowania. Moc grzewcza dostosowywana jest przez czas pracy kotła, tak więc z urządzenia o mocy 20 kW uzyskać można moc w zakresie od 1 do 20 kW. Doskonała jakość zastosowanych w produkcji materiałów – w tym stal kwasoodporna INOX 316L gwarantuje dłuższą żywotność niż w przypadku kotłów ze stali nierdzewnej.

Pulsator wyróżnia się także dużą powierzchnią wymiany ciepła oraz opatentowaną budową wymiennika, dzięki czemu mamy do czynienia z możliwie najefektywniejszą wymianą energii. Nagrzewnica w Pulsatorze ma formę spiralnie skręconych rur.

Turbulentny przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennym, niskim poziomie. Jedną z najważniejszych zalet Pulsatora jest jego standardowe wyposażenie w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 st. C) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Dzięki temu, system odprowadzania spalin kotła to koszt max. kilkuset złotych.

Pulsator dla domu i przemysłu.

Dzięki możliwości instalacji kotłów pulsacyjnych w systemie kaskadowym, jego atuty coraz częściej wykorzystywane są w inwestycjach typu hotele czy zakłady przemysłowe. W przeprowadzonych badaniach emisji spalin urządzeń gazowych Pulsator o mocy 20 kW uznano za najbardziej ekologiczne urządzenie w swojej klasie cenowej, przez co wpisany został na listę urządzeń rekomendowanych w programie Czyste Powietrze.

W odpowiedzi na liczne zapytania klientów wyłączny dystrybutor marki Auer – firma Ciepło–Tech pojawiła się w znanym wszystkim serwisie YouTube. Cyklicznie zamieszczane filmiki przybliżą tematykę użytkowania oraz serwisu urządzeń grzewczych w tym znanego wszystkim kotła pulsacyjnego Pulsator. Pojawią się ciekawostki i odpowiedzi na pytania nurtujące użytkowników kotłów gazowych i pomp ciepła. W pierwszym odcinku podpowiadamy jak dbać o nagrzewnicę – czyli „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Źródło: Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

Artykuł został dodany przez firmę

Ciepło-Tech sp.j. - wyłączny przedstawiciel marki Auer w Polsce

CIEPŁO-TECH s.j. to wyłączny przedstawiciel: marki AUER - producenta nowoczesnych kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła oraz marki LAPESA - producenta najwyższej klasy zasobników CWU.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły