WILO Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów

Jakie ogrzewanie do warsztatu lub hali produkcyjnej?

Jakie ogrzewanie do warsztatu lub hali produkcyjnej?

Ogrzewanie warsztatów, hal czy magazynów tj. dużych oraz słabo izolowanych budynków i przewiewnych przestrzeni o przeznaczeniu przemysłowym, jest poważnym wyzwaniem i ogromnym wydatkiem dla większości przedsiębiorstw. Firmy o profilu produkcyjnym lub usługowym, mają często duży problem z niewydolnym ogrzewaniem i/lub bardzo wysokimi kosztami oleju opałowego, prądu lub gazu. Rozwiązaniem, które się sprawdza do ogrzewania hal i magazynów tj. w trudnych warunkach pracy są krótkofalowe elektryczne promienniki podczerwieni. Jeżeli spojrzeć na ogrzewanie przestrzeni budynku z innej strony i gdy potraktować taką przestrzeń jak zbiór wybranych stref, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest bardzo zróżnicowane, to rozwiązanie staje się oczywiste, proste i co najważniejsze tanie. Ogrzewanie podczerwienią polega głównie na ogrzewaniu radiacyjnym miejscowym  (strefowym), czyli ogrzewane są wybrane przedmioty i osoby, zamiast całych obiektów i tysięcy m3 powietrza w całym budynku. Dlatego właśnie ogrzewanie promiennikami podczerwieni jest skuteczne i ekonomiczne.

Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów

Promiennik Przemysłowy Varma Enerzon

W ogrzewaniu hal i warsztatów, podobnie jak w przypadku ogrzewania tarasów, nie jest ważne jak duża jest powierzchnia lub kubatura budynku. Ważniejsze jest, na jakiej powierzchni ma być dostarczane ciepło i jaki poziom odczuwania ciepła ma być zapewniony w wybranej strefie określanej w m2 (nie m3).

Spośród kilku znanych systemów grzewczych wykorzystywanych jako ogrzewanie hal i warsztatów, ogrzewanie elektrycznymi promiennikami podczerwieni jest obecnie najmniej znane, mimo iż jest najbardziej efektywne i najtańsze wśród istniejących systemów grzewczych. Nowoczesne ogrzewanie podczerwienią jest łatwo sterowalne i w pełni kontrolowane. Tylko krótkofalowe promienniki podczerwieni do obiektów przemysłowych i miejsc zewnętrznych narażonych często na przeciągi i wiatr, są wystarczająco skuteczne i efektywne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy obniżyć koszty ogrzewania nawet o 70%.

Mimo iż największy udział w ogrzewaniu obiektów przemysłowych stanowią nadal popularne nagrzewnice nadmuchowe, olejowe, gazowe czy też wodne to ogrzewanie radiacyjne promiennikami podczerwieni z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne również w Polsce. Systemy te są najbardziej znane w krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Austria, Skandynawia czy Australia i tutaj często są wybierane przez projektantów i generalnych wykonawców. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest połączenie promienników podczerwieni razem z elektrycznymi nagrzewnicami nadmuchowymi. Nagrzewnice zapewniają utrzymanie temperatury powietrza na poziomie temperatury przeciw-zamrożeniowej np. +5 stopni, natomiast promienniki podczerwieni wykorzystuje się do ogrzewania wybranych stref takich jak miejsca pracy, ciągi komunikacyjne, strefy przyjęć i wydań towarów, linie produkcyjne itp.

Jakie ogrzewanie do hal, magazynów i warsztatów

Ogrzewanie warsztatu - Promiennik Przemysłowy Varma Enerzon

Ogrzewanie promiennikami HELIOS oraz VARMA zapewni znaczące oszczędności oraz zapewni komfort cieplny dla pracowników. To idealne i skuteczne rozwiązanie ogrzewania w szczególności dla obiektów przemysłowych.

Zastosowanie promienników podczerwieni w obiektach przemysłowych:

 • hale produkcyjne
 • magazyny
 • fabryki
 • hangary
 • składy drewna i innych materiałów
 • tartaki
 • garaże
 • zakłady przetwórcze
 • lakiernie
 • namioty handlowe
 • stacje diagnostyczne
 • warsztaty samochodowe
 • i wiele innych

Elektryczne promienniki wykorzystane jako ogrzewanie hali zwracają się najczęściej po pierwszym sezonie grzewczym. Po wymianie nieefektywnego ogrzewania olejowego lub przestarzałych nagrzewnic gazowych odczuć można różnicę w rachunkach za ogrzewanie, przy jednoczesnej poprawie komfortu cieplnego lub braku wpływu na komfort. Promienniki podczerwieni stanowią dzisiaj technologie grzewcze bezobsługowe, tanie, proste w instalacji i wysoce efektywne.

Promienniki Podczerwieni Varma 400-IPX5 3000wPromiennik Podczerwieni Varma
400-IPX5 3000W
Promiennik Podczerwieni Helios High Power HP3-60T 6kWPromiennik Podczerwieni Helios High Power
HP3-60T 6kW
 

Sprawdzona gama wytrzymałych elektrycznych promienników podczerwieni HELIOS oraz VARMA, nadaje się do stosowania w wymagających warunkach przemysłowych. Obejmuje modele naścienne, sufitowe i przenośne nagrzewnice do ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania strefowego. Wszystkie nasze promienniki przemysłowe pracują od razu - bez konieczności wstępnego podgrzewania, zapewniają bardzo niskie koszty eksploatacji oraz dużą niezawodność. Ogrzewanie promiennikami HELIOS oraz VARMA może zapewnić znaczące obniżenie kosztów ogrzewania w każdym przedsiębiorstwie i poprawić komfort cieplny dla pracowników. Dostarczamy również grzejniki do użytku w trudnych warunkach, w tym w wilgotnych, mokrych lub zakurzonych obszarach produkcyjnych, warsztatach oraz promienniki z certyfikatem ATEX do pracy w pomieszczeniach, w których występują niebezpieczne opary.

Ogrzewanie strefowe

Ogrzewanie strefowe

Wszystkie modele naszych promienników do zastosowań przemysłowych zapewniają natychmiastowe ogrzewanie miejscowe. Technologia podczerwieni jest podobna do oświetlenia: jest łatwa, tania oraz za pomocą jednego kliknięcia natychmiast generuje niezbędne ciepło.

Grzejniki HELIOS RADIANT i VARMA oferują znaczne oszczędności zarówno pod względem kosztów inwestycji jak i pod względem kosztów eksploatacji.

Początkowa inwestycja w promienniki HELIOS RADIANT IRK zwraca się często już w pierwszych miesiącach użytkowania. Ogrzewanie promiennikami na podczerwień praktycznie nie wymaga konserwacji. Lampy stosowane w promiennikach podczerwieni posiadają długi czas życia około 7000 godzin i więcej. W przypadku uszkodzenia lampy, można je łatwo wymienić bez konieczności odsyłania nagrzewaczy do serwisu.

Za pomocą elektrycznych promienników podczerwieni HELIOS RADIANT oraz VARMA można zaoszczędzić nawet do 70% na rachunkach za ogrzewanie.

Najważniejsze zalety korzystania z promienników HELIOS RADIANT / VARMA to:

 • oszczędności na zakupie urządzeń i kosztach instalacji
 • krótko i długoterminowe oszczędności konsumpcyjne
 • obniżają koszty ogrzewania bardzo dużych pomieszczeń (lub pomieszczeń półotwartych)
 • mogą być używane na zewnątrz (wodoodporne)
 • przyjazne dla środowiska, ciche, wolne od kurzu i przeciągu ogrzewanie
 • generują realne oszczędności zużycia energii
 • elektroniczne sterowanie dla wszystkich rodzajów regulacji
 • naturalne, słoneczne ciepło
 • ogrzewają miejsca tylko w tym czasie i strefie, bez żadnych strat
 • ogrzewają trudne obszary robocze
 • generują natychmiastowe ciepło
 • bezobsługowe
 • nie wytwarzają CO2 i pomaga zaoszczędzić znaczną ilość energii
 • oferujemy eksperckie wsparcie w doborze urządzeń, mocy i rozmieszczenia grzejników

Artykuł sponsorowany

Artykuł został dodany przez firmę


Podobne artykuły