Jesienna edycja Targów Budowlanych SIBEX zakończona. Udane kontakty targowe, ponad cztery tysiące osób zainteresowanych ofertą firm i deklaracje udziału wszystkich wystawców w targach SIBEX 2012 - tak wyglądają pierwsze efekty targów.
Serdecznie dziękujemy za udział w premierowej edycji targów SIBEX Jesień, które odbyły się w dniach 17-18 września 2011 roku. Wzięły w nich udział 163 przedsiębiorstwa prezentując swoje produkty i usługi na łącznej powierzchni 1.800 m2.
20 października 2016 r. w Warszawie podczas 6 Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO odbędzie się V Jubileuszowy Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.
W dniach 10- 11 września odbyły się Targi EXPOBUD. Odwiedziło nas blisko 4 tys. zwiedzających. W ciągu dwóch dni na blisko 100 stoiskach w panelu budowlanym jak i ogrodniczym prezentowali się nasi wystawcy.
Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się Odnawialnymi Źródłami Energii. Coraz to głośniej mówi się o ich zaletach, możliwościach oraz o tym jakie płyną z tego korzyści, a w szczególności jeśli chodzi o przydomowe mikroinstalacje OZE. Jak jednak niestety wiadomo, nadal brak wyczekiwanego wsparcia dla OZE ze strony rządu.
Zgodnie z prawem energetycznym samorządy gmin odpowiedzialne są za opracowanie programu zaopatrzenia w energię swoich mieszkańców.
W dniach 8 – 11 kwietnia 2014 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów branży instalacyjnej, ciepła systemowego, zabezpieczeń, ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa oraz sektora mediów elektronicznych, które będą niewątpliwie wielkim przeżyciem dla wyspecjalizowanych grup zawodowych związanych z poszczególnymi branżami.
Biogazownie to korzyści dla rolnictwa, środowiska i odbiorców energii elektrycznej oraz cieplnej. Doskonale wiedzą o tym Niemcy, którzy już od ponad dekady inwestują w tego typu instalacje.
Trendy związane z domami energooszczędnymi, pasywnymi, zeroenergetycznymi czy dodatnimi w ostatnich latach znacznie zyskują na znaczeniu. Od 2021 roku na terenie Unii Europejskiej mają być wznoszone wyłącznie budynki niskoenergetyczne, zasilane choćby częściowo ze źródeł odnawialnych.
Przyszłość węgla, klienci firm energetycznych, samochody elektryczne, sposoby finansowania inwestycji i współpraca z uczelniami – to tematy wokół których koncentrowały się dyskusje drugiego dnia Kongresu Energi@21 w Poznaniu.
Kongres Energi@21 otworzył minister energii Krzysztof Tchórzewski z Prezesami: Enei Mirosławem Kowalikiem oraz PGKEE Henrykiem Baranowskim. Podczas pięciu paneli dyskusyjnych rozmawiano o warunkach i kierunkach rozwoju sektora energetycznego.
O roli kobiet w światowej energetyce oraz ich mocy w biznesie debatować będą 11 maja 2016 r. w Poznaniu menedżerki polskich i zagranicznych firm oraz organizacji.
Kongres Energi@21, który 10 maja b.r. rozpocznie się w Poznaniu, wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Jego atutem jest międzynarodowy charakter, który zawdzięcza kilkudziesięciu prelegentom przyjeżdżającym z całego świata.
Zajmuje 72% powierzchni naszej planety a jej globalne zasoby szacuje się na blisko 1,4 mld km3. Woda – od zarania świata drąży skały, doliny i formuje całe obszary lądowe.